Cardano CEO’su Piyasadaki Çöküşü Yorumladı: Haftalar, Aylar..!

3.009
Piyasada meydana gelen çöküşe rağmen, Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, bu kötü sürecin önümüzdeki haftalarda geçeceği konusunda iyimser.

 

Hoskinson: ”Haftalarca hatta aylarca sürebilelecek kripto kışı sonunda bitecek”

ABD Merkez Bankası’nın yüksek enflasyonun ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için yaptığı faiz artırımı açıklamasının ardından, kripto para piyasası değerinin yüzde 30’nu kaybetti. Stabilcoin’lerin yanı sıra, tüm kripto paralar büyük darbe aldı. Bazı analistlere göre, piyasada ”kapitülasyon” riski devam ediyor. Kıdemli yatırımcılar, daha soğuk kanlı davranırken, piyasaya yeni girenler ise panik satışı yapma eğiliminde. Cardano’nun kurucusu ve CEO‘su Charles Hoskinson, piyasaya yeni giren kripto para yatırımcılarına Twitter hesabından önemli mesajlar gönderdi. Cardano patronu, 2011’den beri sektörde olduğunu ve buna benzer birçok çöküşü yaşadığı için bunun korkulması gereken yeni bir gelişme olmadığını vurguladı.

Hoskinson, piyasasın şu anda “panik havası” içinde olduğunu ve büyük fiyat dalgalanmasının yakında sona ereceğini kaydetti. Yönetici, kripto para piyasasının haftalar veya aylar içinde sona erecek bir kripto kışı içinde olduğunu vurguladı. Geçen hafta Perşembe gününden bu yana, tüm kripto para piyasası sert düşüş aşamasına girdi. Ancak bu hafta işler daha da kötüye gitti. Son 24 saat içinde, kripto para piyasası, yüzde 20’den fazla değer kaybetti. ADA, 24 saat içinde yüzde 33 düştü. An itibariyle, kripto para piyasasının değeri, son 24 saatte yüzde 20’lik bir düşüşle 1,22 trilyon dolar civarında. Son 24 saatte 287 milyar dolarlık işlem hacmi kaydedildi.

Cardano fiyat artışı, yaklaşmakta olan güncellemelere bağlı

Popüler YouTube kanalı Coin Bureau’nun ev sahibi, Cardano (ADA)’nun gelecekteki fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cardano’nun fiyatının ne kadar yükselebileceği konusunda açıklama yapan analist, bunun ekossitemin gelecekteki gelişmelerine bağlı olacağını söylüyor. Analist, “Bu sabit satış baskısını Cardano’nun devasa piyasa değeriyle birleştirdiğinizde, ADA kısa vadede buradan 2 kat daha fazla yükselecek kadar şanslı olacak. Ancak ADA’nın uzun vadeli potansiyeli söz konusu olduğunda bu çok farklı bir konu. ADA’nın uzun vadede ne kadar yükseğe çıkabileceği nihayetinde Cardano’nun yaklaşmakta olan kilometre taşlarına bağlı.” ifadelerini kullandı.

Cardano CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin Yorumu Geldi

Cardano araştırma ve geliştirmesinden sorumlu olan Input Output Global’ın (IOG) CEO’su Hoskinson, bugün ilginç bir tweet paylaştı. Hoskinson’a göre, projenin geliştiricileri, kullanıcıların çeşitli protokollerde paylaştırmak için ADA’larını kilitlemelerini zorunlu kılsaydı, Cardano’nun TVL’si 19 milyar dolardan fazla bir değere sahip olabilirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku