Piyasa Kızıla Boyanırken, Metaverse Tabanlı Bu 2 Altcoin Uçuşa Geçti!

1.696

Gün içinde pek çok popüler kripto para biriminin piyasa görünümü düşüş eğilimini gösterirken iki metaverse tabanlı altcoin projesi çift haneli kazançlara tırmanmayı başardı. Meta Platforms’un (META) bir yan kuruluşu olan Facebook’un isim değişikliğini açıkladığı bir hafta içinde, her ikisi de metaverse tabanlı projeler olan The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) token’ları sırasıyla %210 ve %200 kazanç elde etti.

Metaverse tabanlı altcoin Decentraland yüzde 30 tırmandı

Ethereum Blockchain’i üzerine kurulmuş bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland, ilk dalgalanmanın ardından sakinleştikten sonra, gün içinde yüzde 29,19 ve son yedi günde yüzde 32,63 artışla 3,22 dolardan işlem görüyor. Decentraland’a artan ilgi ve kullanım nedeniyle, MANA token’ları da değer kazanıyor. Ayrıca altcoin projesinin platformu, 21 Ekim- 24 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşen ilk Metaverse Festivaline ev sahipliği yaptı. Meta’nın Metaverse adlı veri analitiği girişimi IntoTheBlock’ta araştırma direktörü olan Lucas Outumuro Decentraland’e ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

Ethereum gibi merkezi olmayan bir platformda olduğu gibi, yaratılan değerin kullanıcılarına tahakkuk etmediği, şeffaf ve daha az güvenli bir ağ ile sonuçlanması bekleniyor.

Metaverse tabanlı altcoin projelerinin potansiyeline ilişkin dünya çapında artan farkındalığın daha da hızlı bir şekilde merkezi olmayan inovasyonla sonuçlanması bekleniyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yatırım stratejisti ve eski hedge fon yöneticisi Raoul Pal konuya ilişkin olarak metaverse deneyiminin milyarlarca insanı bu yeni teknoloji ile tanıştıracağı için hataya yer olmadığını ifade ediyor.

The Sandbox, bu hafta yükselen bir başka metaverse projesi oluyor

Sandbox, MANA’nın yanı sıra, geliştiricilerin dijital ürünlerden ve oyun deneyimlerinden para kazanmaları için topluluk odaklı bir platform olarak hizmet edecek olan Blockchain üzerinde bir metaverse kurmayı umuyor. The Sandbox’ın sahibi olan Animoca Brands şirketinin CEO’su Robby Yung, şirketin Facebook ve geçmişiyle bağlantılı olmasından memnun değil. Yung altcoin projesine ilişkin olarak şunları ifade ediyor:

Ana akıma girmeye hazır bir sektörde olduğumuz için bu harika bir destek. Ancak diğer yandan beni endişelendiriyor. Çünkü bizim için, en azından metaverse ile ilgili, vizyonun ve hayalin bir parçası olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki Facebook’un büyük bir tarafsızlık geçmişi yok.

Altcoin projesi, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 14,11 ve önceki haftaya göre yüzde 6,50 artışla 2,67 dolardan işlem görüyor. Kullanıcıların sahip olduğu sanal bir metaverse olan SAND’in platformunda NFT’ler oyundaki varlıkların sahipliğini temsil ediyor. Sandbox CEO’su Arthur Madrid, bunun şirketin erişimini oyunun ötesinde moda, mimari, sanal konserler ve performanslar, sanat galerileri ve müzeler gibi alanlara genişleteceğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku