Santiment’ten Kritik Ethereum Raporu: Zincir Üstü Veriler Neye İşaret Ediyor?

502
Ethereum (ETH) kısa süre önce 4800 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve an itibariyle 4.747 dolardan işlem görüyor. ETH’nin çok yakında 5 bin dolar seviyelerine ulaşması beklenirken, ağ tıkanıklığı ve yüksek gas ücreti önündeki en büyük engeller.

Santiment: Ethereum zincir üstü veriler, karışık sinyal veriyor

Bu noktada Ethereum fiyatının hangi yönde hareket edeceğini söylemek zor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Eylül ayı sonlarında benzersiz ETH adreslerinin sayısının düşmesinden sonra Ethereum adres etkinliğinin yüzde 48 arttığını bildirdi. Ayrıca Crypto Quant CEO‘su Ki-Young, piyasadaki ETH arzının artık artmadığına dikkat çekiyor. Londra güncellemesinden sonra, ETH arz oranı neredeyse sıfır oldu. Böylece Ethereum, dünyanın en büyük ikinci kriptosu için yükseliş faktörü olabilecek kıt bir varlık haline geliyor. CEO şunlarıı söyledi:
ETH arzı artık artmıyor. Londra güncellemesinden sonra değişim oranı neredeyse sıfır oldu. Tıpkı Bitcoin gibi, ETH de artık sınırlı arza sahip kıt bir varlık.

 

 Bununla birlikte, ETH fiyat hareketi ve işlem hacimleri son zamanlarda düşüş eğilimi gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, ETH fiyatı ile işlem hacmi arasında güçlü bir düşüş eğilimi olduğunu bildiriyor. Ethereum işlem hacmi fiyatla yükselmeye çalışsa da, başarılı olamadı ve düştü. Bu özellikle Ekim ayının sonundan beri geçerli bir durum.

 

 Fiyat yükselmesine rağmen ağ etkinlği düşüyor

 Benzer bir senaryo, Ethereum (ETH) sosyal hacmi ve ETH ağının kâr ve zararı için ortaya çıkıyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şu açıklamayı yaptı:
Bir dizi teknik gösterge, fiyatın düşeceğine işaret ediyor. Bunlar gerçekten endişe verici. Fiyatın yükselmesine rağmen ağ etkinliğinin düştüğünü görüyoruz.

 

Ethereum (ETH) Ekim başladığından beri yükseliş trendinde ve yedi kez rekor tazeledi. Analistlere göre, ETH ralisi uzun vadede devam edecek.  Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi, ETH’nin son zamanlarda aşırı satın alındığını gösterse de, Ethereum boğa koşusuna devam etmeden önce, boğalar önemli desteği sürdürüyor. Bazı analistler lider altcoin’in yıl sonundan önce 8 bin dolara ulaşacağına inanıyor ve Ethereum için piyasada büyük bir iyimserlik hakim. Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi,  mevcut fiyat hareketini destekleyen teknik verilerin yanı sıra, piyasa çapındaki destek sayesinde ETH rallisi yakın vadede sona ermeyecek gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku