Metaverse Çılgınlığı Devam Ediyor: İşte Radarınızda Olması Gereken 3 Altcoin

1.622

Metaverse kripto para birimleri dijital para piyasasında ilgi görmeye devam ediyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yatırımcılar, merkezi olmayan Blockchain sanal gerçeklikleriyle birleştirilmiş dijital para birimleri olan metaverse altcoin projeleri ile özellikle ilgileniyor. Eski adıyla Facebook Meta Platforms Inc gibi internet devleri piyasaya hâkim olmayı hedefliyor. Finbold analisti Jordan Major, mevcut en popüler 3 metaverse odaklı altcoin projesini inceliyor.

Metaverse odaklı en büyük altcoin Decentraland (MANA)

Decentraland, Blockchain’ini dijital sosyallik ile karıştırmak isteyen bireyler için popüler bir sanal ortam oluşturuyor. Altcoin platformunda kullanıcılar bir avatar oluşturarak neredeyse istediklerini yapabilirler. Kullanıcılar Decentraland’de para kazanabilir ve harcayabilir; metaverse’de haritalanmış belirli arazi parsellerini talep edebilir ve bunları seçtikleri şekilde geliştirebilir. Bu arsalar istenirse satılabilir. Arazi arbitrajının yanı sıra geliştiriciler, MANA için Decentraland pazarında yeri doldurulamaz kozmetik ürünleri satarak kazanç sağlayabilir.

Mevcut sanal topluluğu nedeniyle, meta veri tabanından kâr etmeyi amaçlayan diğer dijital şirketlere göre bir avantaja sahip olan Decentraland 2015’te piyasaya sürüldü. Şu anda altcoin, son 24 saatte yüzde 2,15 artış ve son yedi günde yüzde 8,40 düşüşle 2,92 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 5 milyar doların biraz üzerinde. Decentraland fiyatı geçen ay yükselerek 0,80 dolardan bir noktada MANA’nın en yüksek seviyesine ulaşarak, düşüşe geçmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan  4,69 dolara yükseldi.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin platformu, ekosisteminde merkezi olmayan bir metaverse oluşturmaya yönelik girişimlere yardımcı olmak için iddialı hedeflere sahip olduğunu açıklıyor. Blockchain destekli oyun platformu 4 Kasım’da 100 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu duyurdu. Efinity’deki metaverse projelerine yardımcı olmak ve geliştirmeyi teşvik etmek için Efinity Metaverse Fonu kuruldu. Altcoin, Polkadot’la birlikte, NFT’ler için bir Blockchain ağı oluşturdu. Fon özellikle şirketlere, çeşitli protokoller ve zincirler arasında kullanılabilecek varlıkları içerecek olan Efinity ve Polkadot üzerinde ortak NFT projeleri geliştirmelerinde yardımcı olacak.

Finansman stratejisinin bir parçası olarak metaverse odaklı kripto para birimi ENJ, hem Artırılmış Gerçeklik (AR) hem de Sanal Gerçeklik unsurlarını birleştiren bir deneyim olan Karma Gerçeklik (MR) gibi bitişik alanlardaki protokollerin yanı sıra tüm platformlarda oyun projelerine yatırım yapmayı planlıyor. Şu anda altcoin, son bir hafta içinde yüzde 30,76 artışla 3,30 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 2,7 milyar dolara ulaştı.

Sandbox (SAND)

Metaverse odaklı altcoin projeleri arasında en yüksek üçüncü sırada yer alan The Sandbox (SAND)’ta, Decentraland’da olduğu gibi sanal dünyalar oluşturulabiliyor. Burada geliştiriciler oyunlar oluşturabilir ve ürünler satabilir. Sandbox kullanıcıları, tıpkı Decentraland’da yaptıkları gibi, arazi satın alıp geliştirerek deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler. Pop kültürünün birçok alanından etkileyici bir sponsor listesi, takipçileri onunla etkileşime geçmeye teşvik ederek platformun büyümesine katkıda bulunuyor. The Walking Dead ve The Smurfs gibi ünlü yapımların yanı sıra Snoop Dogg ve Deadmau5 gibi ünlü müzisyenler oyunun reklamını yapmak için platform ile ortaklıklar kuruyor.

SAND boğaları için en zorlayıcı argümanlardan biri, yalnızca ekibin imzaladığı sponsorluk anlaşmaları değil, aynı zamanda ağa olan güveni artıran Japon holding şirketi SoftBank’in altcoin’in ağına 93 milyon dolar yatırım yapmış olması olarak görülüyor. Bu yatırım sayesinde, SAND’in en büyük metaverse altcoin projesi olan Decentraland’ı geçme şansı olduğu düşünülüyor. Yazım sırasında SAND’ın piyasa değeri 2,3 milyar dolarken, son 24 saatte yüzde 0,82 artışla 2,66 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku