Facebook İsim Değiştirdi: Bu Altcoin Uçuşa Geçti

1.172

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, yeni adını açıklarken bir dizi popüler metaverse altcoin projesi çift haneli kazançlar kaydetti. Facebook marka değişikliğine gitti ve artık Meta olarak biliniyor. İsim değişikliği, şirketin dünyanın ilk gerçek metaverse’ünü oluşturmaya odaklanmasıyla uyumlu bir değişiklik olarak kabul ediliyor. Facebook’un kripto planları, dünyanın dört bir yanındaki hükumetlerden yoğun incelemelerle karşı karşıya kaldığı için gün ışığını hiç görmeyen ve kilit üyelerin planlanan lansmandan önce çekilmesine yol açan ilk projesi Libra’dan çok yol kat etti.

Facebook’un isim değişikliği Metaverse altcoin projelerinde artışa yol açtı

Markanın isim değişikliği, Edward Snowden’ın bir isim değişikliğinin sosyal medya devinin yaptığı haksızlığı düzeltmeyeceğini iddia etmesiyle ağır eleştirilerin ortasında geliyor. Pek çoğu da Facebook’u isim değişikliği yoluyla sorumluluğundan kaçtığı yönünde eleştiriyor. Sosyal medyadaki meme kripto festivali, proje için iyi bir alamet olmayabilir, ancak isim, şu anda altcoin pazarında işlem gören diğer Metaverse token’larına kesinlikle yardımcı oluyor.

Bir dizi popüler metaverse altcoin projeleri, Facebook adını yeni açıklarken çift haneli kazançlar kaydetti. Popüler bir metaverse olan Decentraland, token MANA’sının %44,6’nın üzerinde, Enjin token’ın %11’in üzerinde, SAND token’ın ise %21,5’in üzerinde arttığı görülüyor. Bu önemli Metaverse token’larının yanı sıra, Axie Infinity’nin AXS’i de dahil olmak üzere diğer NFT oyun token’ları da %8 oranında arttı.

Facebook kendini meta olarak yeniden markalandırıyor

Türkçe sanal evren olarak ifade edilebilecek metaverse, kullanıcıların sadece internet üzerinde var olan sanal bir dünyaya bağlanmasını sağlıyor. Altcoin piyasasını sallayan bu habere ilişkin olarak açıklamada bulunan Mark Zuckerberg şöyle belirtiyor:

Teknolojinin bu ilerleyişini birbirimizle olan iletişimimizin daha doğal olması olarak görüyoruz. Facebook’un tarihçesinde internet üzerinden metin girdik, ardından kameralı telefonlar geldi. İnternet daha görsel ve mobil oldu. Bağlantılar iyileştikçe daha zengin videolara sahip olduk.

Metaverse konsepti 1992’de doğdu. Ancak gerçekleşmesi altcoin projeleri ve NFT’ler ile mümkün görünüyor. Metaverse, her etkileşimin o kişinin dijital avatarı aracılığıyla gerçekleştiği dijital bir dünya olarak tanımlanıyor. Geçen yıla kadar bir fantezi gibi görünse de, şimdi Facebook ve diğer dijital şirketler aktif olarak bir tane oluşturmak için çalışıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce de belirttiğimiz üzere, önümüzdeki 5 yıl içinde metaverse gerçek olabilir. Facebook’un bu alana ilgisi çok dikkat çekti. Ancak topluluğun sosyal medya devinden orijinal nihai ürünü nasıl alacağını görmek için beklememiz gerekeceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku