Metaverse Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor!

183

Ethereum blockchain ekosisteminde yer alan NFT altcoin Axie Infinity (AXS), son 24 saat içinde kripto para piyasalarında bir yükseliş yaşıyor.

Mobil lansman sonrası altcoin projesi yükseliş yaşadı

AXS, son 24 saatte yüzde 7 artışla 23,1 dolar seviyelerinde işlem görüyor. En iyi 50 kripto para biriminde yaşanan yüzde 6 ila yüzde 75 arasında meydana gelen düşüşler yaşanmasına rağmen, AXS seviyelerinde yükseliş görünüyor. AXS dışında, ise genel olarak stabilcoin’lerde ufak dalgalanmalar yaşanıyor. AXS, muhtemelen düşüşler sırasında destekleyen iki yükseliş gelişimi gördü. Oyunun ücretsiz oynanabilen varyantı Android telefonlarda yayına girerken, blockchain firması BTCS, token’i altyapı operasyonlarına ekledi.

Metaverse Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor!

Ancak AXS, son zamanlardaki en kötü kripto çöküşlerinden birini izleyerek geçen haftadan bu yana yüzde 32 düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin ise, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Axie Infinity Origins, popüler play to earn oyununun (P2E) oynaması ücretsiz bir çeşididir. Android’de piyasaya sürülmesi, potansiyel olarak P2E havuzuna daha fazla oyuncu çekebileceği göz önüne alındığında, AXS için yükseliş gösteriyor.

Arazi satışı özelliği eklendi

Altcoin için bir başka yükseliş hareketi, AXS’ye taze likidite sağlaması muhtemel olan BTCS’nin eklenmesidir. BTCS , yatırımcılarının token’dan pay almasına izin veren bir duyuru yaptı ve ardından yaklaşık 28.794 AXS stake etti. AXS’in bugüne kadarki en kötü kripto hacklerinden birinde 600 milyon doların üzerinde kaybetmesinden bir aydan fazla bir süre sonra bu haberin gelmesi yatırımcıların yüzünü güldürdü. Axie o zamandan beri daha fazla sermaye topladı ve oyuncuları geri kazanmak için oyununa arazi satışı özelliğini ekledi. Ancak bunlara rağmen altcoin, saldırıdan bu yana değerinin yaklaşık üçte ikisini kaybetti.

Metaverse Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor!

AXS’in kazanımları, yatırımcılar arasında zincir üzerinde veya dışında token’lara geçme eğilimini gösterebilir. Metaverse altcoinler, daha büyük bir ekosistemin parçası oldukları için böyle bir yardımcı program sunar. NFT ve ödemelerle ilgili token’lar da benzer faydaları sağlıyor. Coinmarketcap’ten  elde edilen veriler , TRX, FTX ve APE gibi onları destekleyen büyük projelere sahip token’lerin son 24 saat içinde en az düşüş yaşayan altcoin’ler arasında olduğunu gösteriyor. Bu eğilim, yatırımcıların yüksek enflasyon dönemlerinde daha ekonomik riske sahip hisse senetleri aradığı hisse senedi ticaretinde benzer bir sahneyi yansıtıyor. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku