Mark Cuban: Bu Altcoin Ödeme Mekanizması Olmak İçin Biçilmiş Kaftan!

60

Kurumsal yatırım Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) gibi önde gelen kripto para birimlerine akarken, meme odaklı altcoin Dogecoin (DOGE) de şaşırtıcı bir şekilde ünlü isimlerden destek görmeye devam ediyor. Ekim ayında, farkındalığı artırmak ve ekosistemi tanıtmak amacıyla Texas’ta Dogepalooza adında bir de festival düzenleencek. NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin’in daha fazla şirket tarafından benimsenmesi durumunda, ürün ve hizmetler için kullanılabilir ideal bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Cuban’a göre, DOGE bu işlevi görecek en iyi kripto para birimi.

Dogecoin’in sınırsız arzı avantaja dönüştürülebilir!

Dallas Maverics, Mart ayında maç biletleri ve takım ürünleri ödemesi olarak Dogecoin’i kabul etmeye başlamıştı. Kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre, DOGE sayesesinde önemli satışlar yapmayı başardı. Mark Cuban’ın DOGE sevigisi her geçen gün daha da artıyor. Cuban Perşembe günü yaptığı açıklamada, Mavericks’in yaz sezonu boyunca popüler altcoin ile ödeme yapanlar için “özel indirimler” sunacağını duyurdu.

Günlük Dogecoin Hacmi Yaklaşık 1 Milyar Dolara Yükseldi!
 

Meme odaklı altcoin, her yıl dolaşıma giren yaklaşık 5.2 milyon yeni coin ile enflasyonist bir arza sahip. Bu özelliğin, kripto para biriminin risk oluşturan temel risklerinden biri olduğuna inanılıyor. Piyasaya ne kadar çok para girerse, mevcut fiyat seviyelerini korumak o kadar zor olacak.. Bununla birlikte Cuban, Dogecoin’in sonsuz arzını güç kaynağı olarak görüyor çünkü bu şekilde bir değer deposu yerine günlük hayatta kullanılabilecek para birimi olarak ilgi kazanabiliyor. Cuban, DOGE’nin diğer kripto para birimleri üzerinde benzersiz bir kullanım durumu olduğunu söylüyor. CNBC’ye konuşan Cuban şunları söyledi:

Dogecoin, mal ve hizmet alımı için kullanılabilecek iyi bir kripto para birimi. Doge topluluğu, ona bu statüyü kazandırmakonusunda en güçlü olanıdır.

Altcoin iyi bir ödeme mekanizması haline gelebilir

ABD’de yakından takip edilen Shark Tank programının yapımcısı Mark Cuban, Şubat ayının başlarında oğluyla birlikte aldığı 3,250 Dogecoin (DOGE)’i olduğunu açıklamıştı. O dönem paylaştığı bir tweet’te Mark Cuban, DOGE’nin tanımlanmış bir enflasyona sahip olduğunu ve bu özelliğinin geçerli bir ödeme mekanizması haline gelmesine olanak sağlayacağını açıklamıştı:

Doge sistemi “deterministik bir enflasyon” yapısına sahip. Yani enflasyon miktarı tanımlanıyor. Piyasaya sürülen ve enflasyon yüzdesi konusunda bir belirsizlik yoktur. Bu durum, geçerli bir ödeme mekanizması olarak DOGE’nin büyümesine olanak sağlayabilir. Asıl önemli olan, yeterince insanın DOGE’yi bu şekilde kullanıp kullanmayacağıdır.

Ethereum ve Dogecoin Fiyat Tahmini: Kritik Seviyeler ve Teknik Analiz!
 

Cuban, ABD’nin önde gelen show programlarından DeGeneres’e verdiği demeçte, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i bir para biriminden daha çok “altının dijital versiyonu”, yani bir değer deposu olarak görüyor. Bunun nedeni, Bitcoin yatırımcılarının genellikle uzun vadede HODL yapmaalrı ve değer kazanmasını beklemeelri. Ancak bu, bitcoin ve lider altcoin Ethereum‘un para birimi olarak kullanılmadığı anlamına gelmez. Haziran ayında El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimseyen ilk ülke oldu ve BTC artık orada mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Bitcoin topluluğu, kripto para biriminin küresel olarak benimsenmesini de öngörüyor, ancak eleştirmenler, para birimi olarak kullanılamayacak kadar riskli ve değişken olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cnbc.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku