En Büyük 100 Bankanın Yüzde Kaçı Kripto Para Sektörüne Adım Attı?

30

Kurumsal yatırım son zamanlarda hız kesmiş olsa da, yer yer büyük isimlerin kripto para kervanına katıldığına şahit oluyoruz. En büyük 100 bankanın yarısından fazlası Bitcoin (BTC), kripto paralara yatırım yaptılar ve Blockchain teknolojisine dayalı firmalarda büyük yatırımcı konumundalar.

En büyük 100 bankanın yüzde 55’i kripto para sektörüne girdi

Dünyanın en büyük bankalarının, özellikle son iki yılda popüler bir akım haline gelen kripto para ve Blockchain şirketlerine katılımlarının hızla büyüdüğü bildiriliyor. Bir zamanlar kripto sektörü karşıtı raporlar hazırlayan önde gelen kurumlar bile son zamanlarda varlıklı müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunmaya başladılar. Kurumlar, sektördeki işletmelerin ve projelerin erken ve geç aşamada finansmanı yoluyla sektöre dahil oluyorlar.

Usta Analist: Ethereum'un Rakibi 4 Altcoin Boğa Koşusunun Arifesinde!
 

Araştırma şirketi Blockdata son zamanarda ilginç bir rapor yayınladı. Araştırma sonucuna göre, yönetimi altındaki varlık (AUM) miktarı bakımından en üst sıradaki 100 bankanın yüzde 55’i şimdiden kripto para sektörüne girdiğini görüyoruz. AUM, bir finansal kurumun tüm finansal varlıklarının piyasa değerinin bir ölçüsü olan ”Yönetim Altındaki Varlıklar” anlamına gelir. Rapor, bankaların kripto para birimine ve merkezi olmayan defter teknolojisine veya yan kuruluşlarına dolaylı ve doğrudan yatırımını içerdiği bildiriliyor.

Citigroup, Barclays ve Goldman Sachs en büyük destekçi konumunda

Blockdata araştırması, Citigroup, Barclays ve Goldman Sachs’ı kripto para ve Blockchain şirketlerinin en üst düzey destekçileri olarak nitelendirdi. Rapor ayrıca BNP Paribas ve JPMorgan’ı gelişmekte olan firmalarda sürekli yatırımcılar olarak tanımladı. Rapor, bu yatırımların kriptolar ve Blockchain girişimleri için daha büyük iyi destek eğiliminin bir parçasını oluşturduğunu belirtiyor. Finansman rakamları, 2020’de kaydedilen toplamı ikiye katlamaya başladı bile.

Lark Davis: Bu Altcoin 50 Kat Artarak Ethereum'u Tahtından İndirecek!
 

Blockdata araştırması, kripto endüstrisine katılan bankaların ana hedefinin kripto saklama olduğunu da ortaya koyuyor. En büyük 100 bankanın yaklaşık dörtte biri kripto saklama platformları geliştiriyor. Bankalar aynı zamanda kripto varlık saklama hizmetleri sunan girişimleri destekliyorlar.Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren birçok banka, kripto para sektörüne girişte ilk olarak kripto saklama çözümleri geliştiriyor.

Bankalar neden kripto para sektörüne giriyor?

Blockdata, giderek daha fazla bankanın Blockchain ve kripto sektörüne katılımını üç ana faktöre bağladı. Düzenleyici gelişmeleri, kripto para birimi girişimlerinin çok yüksek karlarını ve banka müşterilerinden dijital varlıkları için aralıksız talepleri temel 3 neden olarak gösterilebilir. NYDIG başkanı Yan Zhao, Coinbase gibi popüler kripto ticaret platformlarının sayısız getiri sağladığını belirtti. Bu, bankaların Bitcoin ve kripto katılımı konusundaki kısıtlamalarını yeniden gözden geçirmelerini sağladı. Bununla birlikte, bu büyük getiri, onlar için çalışan önemli ölçüde daha küçük ekip üyeleri olan kripto şirketlerinden etkilenmedi.

Coinbase, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimlerini satın almayı, satmayı ve saklamayı kolaylaştıran ABD merkezli güvenli bir borsadır. Anket, Dünyanın En İyi 100 Bankasının yüzde 55’inin Bitcoin ve Diğer Kripto Varlıklarına Maruz Kaldığını Gösteriyor. Dev kripto ticaret platformu Coinbase, an itibariyle 58,09 milyar dolar değerinde. Bu değer, işgücünün yaklaşık yüzde 4’üne sahip olmasına rağmen, Goldman Sachs’ın değerinin neredeyse yüzde 50’sidir. Goldman Sachs, dünyanın en büyük 13. bankası konumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoinist.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku