Twitter CEO’sundan Çarpıcı Ethereum (ETH) Açıklaması!

67

Twitter CEO’su Jack Dorsey, ağın sosyal medya devlerinin dünyasını sarsma potansiyelini küçümseyerek Ethereum şüpheciliğini ikiye katlıyor.

Dorsey: önemli olan kuruluş ilkeleri, güvenlik ve merkezileşmedir

Twitter CEO’su ve kendini kanıtlamış Bitcoin (BTC) maksimalist Jack Dorsey, Ethereum (ETH) hayranlarına hiç şans tanımıyor. Dorsey, piyasanın ikinci en büyük kripto para birimi hakkında yaptığı son düşünülmeden söylenmiş sözlerinde, platformun Big Tech’deki statükoyu tek başına sarsma potansiyelini küçümsedi. Dorsey, böyle bir hareketin Ethereum ekosistemi için kendi platformundan daha önemli olacağını kabul etti ve şöyle konuştu:

Twitter’daki her hesap bir Lightning cüzdanına bağlanabiliyor ancak…

Ethereum Görseli
Ethereum Görseli

Dorsey’in bu açıklaması, değiştirilemez NFT’lerin tam olarak gelişimi hakkında Twitter’da başlayan tartışmada, Twitter kullanıcısı Seyitaylor tarafından sosyal medyadansa Ethereum (ETH)’un daha fazla faydasına olacağını iddia etti. Bir Twitter kullanıcısı Dorsey’in yorumlarına yanıt vererek ondan şunu cevaplamasını istedi:

Yapbozun birden fazla parçasına yer varsa Ethereum (ETH)’den neden nefret ediyor?

Twitter kullanıcısına Dorsey’in cevabı ise şöyle oldu:

Bir şeye odaklanmak diğerlerinden nefret etmek değildir. Endişelerimi Bitcoin’e kıyasla başkaları hakkında duyurdum. Önemli olanlar kuruluş ilkeleri, güvenlik ve merkezileşmedir.

Ethereum Görseli
Ethereum Görseli

Jack Dorsey anti-Ethereum mu?

Başka bir Twitter dizisinde Garry Tan, Timothy Kim’in “kritik” olduğunu iddia ettiği “sağlam para” olarak önerdiği, Dorsey’in Bitcoin ile tek fikirli meşguliyetinin “gizemini” araştırdı. Küresel olarak imtiyazsız. Dorsey, “parayı düzeltmeye yardımcı olmak için” Bitcoin’de olduğunu iddia ederek, trollük yapmadığını da ekleyerek tartışmaya katıldı.

Aynı temayı çevreleyen başka bir başlıkta Dorsey, Ethereum (ETH)’a kasıtlı olarak gölge düşürdüğü iddialarını reddetti ve kendisi için “merkezi olmayanlaştırma nihai bir hedef değil, […] parayı sabitlemenin sadece bir yöntemi” olduğunu açıkladı. Twitter’da başka bir yerde Dorsey, NFT’lerin ruhuna katılıyor olsa da bu bağlamda Lightning’i savunmasının onlarla hiçbir ilgisi olmadığını, bunun yerine “internet için bir para birimini etkinleştirmek” olduğunu söyledi. Bu, Bitcoin’in en az 2018’den beri internetin tek para birimi olacağını defalarca savunan Dorsey’nin uzun zamandır bir sloganı oldu. Bunu kabul eden diğer Bitcoin hayranlarının aksine, bir gün en iyi iki kripto para birimi “flippening” olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku