Bitcoin Stok Akış Modeli’ni Takip Ediyor: Aralık’ta Fiyat Hangi Seviyelere Ulaşacak?

52

Kripto para piyasası 2 trilyon dolarlık hedefi geride bırakırken, Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde değer kazanarak, 47.500 dolar seviyelerini geçmeyi başardı. BTC fiyatı son üç ayda ilk kez bu seviyeleri geçti.

Bitcoin Aralık’ta 135 bin dolara ulaşacak

Görünüşe göre Bitcoin, popüler kripto para analisti PlanB tarafından geliştirilen Stok Akış (S2F) Modeli’ni bire bir takip ediyor. Haziran 2021’de BTC’nin 35 bin doların altında işlem gördüğü zaman, Plan B Ağustos ve sonraki  aylar için tahminde bulunmuştu. Stok Akış Modeli, BTC fiyatının Aralık 2021’in sonuna doğru 135 bin dolara ulaşacağını gösteriyor.

Mevcut fiyat artışının yanı sıra, Bitcoin , bazı zincir üstü metriklerde de önemli gelişme gösterdi.
Zincir üstü veriler, Bitcoin madencilerinin bir kez daha güçlü birikime başladığını gösteriyor. Geçen ay boyunca madenci dengeleri, sağlıklı bir işaret olan sürekli bir yükselişte. Bu, madencilerin Bitcoin fiyatında daha fazla artış beklediği ve şu andan itibaren kâr elde etmeye istekli olmadığı anlamına geliyor. Başka bir zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, borsalardaki BTC arzının iki haftanın en düşük seviyesine gerilediğini bildirdi. Bu cesaret verici bir işaret ve daha fazla BTC’nin soğuk cüzdanlara gideceğini gösteriyor. Borsalardaki BTC Arzı iki ayın en düşük seviyesine düştü.


Zincir üstü veriler toparlanıyor

Glassnode, Bitcoin borsa çıkışlarıyla da benzer bir gözlem yaptı ve şunları kaydetti:

”Bitcoin, Ağustos ayında borsalardan ayda 75 bin ile 100 bin arasında bir oranda akmaya devam etti. Bu çıkış büyüklüğü, yoğun birikimin ve GBTC arbitraj ticaretinin hakim olduğu 2020 ile 2021’in ilk çeyreği arasındaki döneme benziyor”

Bu noktada tüm ölçümler şu anda Bitcoin lehine ve işler yolunda giderse yakında 50 bin dolar seviyelerine çıkacağını görebiliriz. Bununla birlikte, son altcoin rallisiyle, genel kripto alanındaki BTC dominansı 2 puan düştü ve şu anda yüzde. 44.8’de. Korku ve Açgözlülük endeksi de iyileşme gösterieken, BTC’nin kısa vadede yeni ATH’lere ulaşması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku