Madenci Satışları Düşüşte: Bitcoin Yükseliyor!

Madenci Satışları Düşüşte: Bitcoin Yükseliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, 23 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Madenci satışları son üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bununla beraber birçok uzman “boğa” tahminlerinde bulunuyor. Öte yanda Bitfinex analistleri, satın alma baskısının spot odaklı olmaya devam ettiğini, ancak nispeten düşük likidite nedeniyle fiyatların kolayca hareket edebildiğini söyledi. İşte detaylar..

Madenci satışları azalırken Bitcoin yükselişe geçti!

Madenciler, çıkarılan kripto para biriminin satışlarını azalttıkça Bitcoin (BTC) zemin kazanmaya devam ediyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin, verilere göre Salı günü erken saatlerde 23.000 doları geçerek iki hafta içinde yüzde 30’luk bir ralliye ulaştı. Kripto para borsası Bitfinex’teki analistler tarafından izlenen onchain akışları, madenci adreslerinden borsaların sahip olduğu cüzdanlara aktarılan bitcoin miktarının çok yılın en düşük seviyelerine düştüğünü açıklıyor. Analistlerin görüşü ise şu şekilde:

“Bu, madencilerin artık ya çoktan geçiş yaptıklarına ya da bir satın alma baskısı kaynağına geçiş sürecinde olduklarına dair potansiyel bir gösterge.”

En Agresif Bitcoin (BTC) Madenci Satışı Başladı!

Analistler, “Madenciler daha fazla artış bekledikleri için Bitcoin’lerini tutuyorlar” diye ekledi.

Madenciler, token şeklinde “ödüller” karşılığında herhangi bir blockchain ağına bilgi işlem gücü sağlayan varlıklardır. Bu ödüller, oldukça yoğun olan operasyonel maliyetleri karşılamak için madenciler tarafından sürekli olarak satılır. Bazı madenciler geçen yıl iflas başvurusunda bulundu ve varlıklarını tasfiye ederek piyasadaki satış baskısına katkıda bulundu. Azalan madenci satışları, daha zayıf satış baskısı anlamına gelir ve genellikle yükseliş olarak görülür.

Ancak Bitfinex analistleri, yatırımcıların genel piyasadaki düşük likidite nedeniyle son kazançlardan kar elde etmesi nedeniyle son fiyat artışının yönünü tersine çevirebileceğini söyledi.

Borsa iflaslarına rağmen yükselişine devam etti!

Bitcoin, devam eden FTX bulaşma korkularına rağmen bu ay yaklaşık yüzde 40 yükseldi. Kripto para birimi Cuma günü yüzde 7’nin üzerinde sıçrayarak, Genesis’in kripto borç verme işi iflas başvurusunda bulunurken bile 10 Kasım’dan bu yana en yüksek tek günlük kazancını elde etti.

Kırmızı Alarm: Bu 8 Altcoin FTX Dump'ıyla Çökebilir!

Coinbase gibi düzenlenmiş borsalardan gelen verileri izleyen teknik göstergeler, Bitcoin’in Ocak ayı başlarından itibaren satın alma baskısı gördüğünü öne sürerken, opsiyon piyasaları Temmuz ayında daha yüksek Bitcoin fiyatları üzerine bahis yapıyor .

Bu arada, Bitfinex analistleri tarafından alıntılanan veriler, balinaların – veya büyük ve etkili token sahiplerinin – Kasım ve Aralık aylarında biriktiğini gösteriyor. Analistler, “Bitcoin birikimi çoğunlukla büyük cüzdan boyutları tarafından yönetildi. Bu cüzdanlar ve büyük oyuncular, FTX’in çöküşünden ve diğer düşüş olaylarının bolluğundan sonra gelen arzı emdi” dedi.

Bu Hafta Bitcoin Ne Yapacak? İşte Tahminler!

Bitfinex analistleri, “1.000 dolar ve 10.000 dolarlık cüzdan sayısındaki artış, Ocak ayının ikinci haftasından bu yana arttı” dedi ve bu ölçümün, balinalar spot pozisyonlarını korurken daha küçük yatırımcıların muhtemelen Bitcoin rallisine “yeni katıldığının” bir işareti olduğunu ekledi.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere BTC, anlık olarak 22.852,77 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Madenci Satışları Düşüşte: Bitcoin Yükseliyor!