Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?
Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Standard Tokenization Protocol (STPT) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. Standart Tokenizasyon Protokolü, konum ne olursa olsun herkes için dijital varlıklara erişimi kolaylaştıran merkezi olmayan (DeFi) bir ağdır. STP Ağı, bunu zincir üzerinde bir Uyumluluk Doğrulayıcı kullanarak yaptığı için ilgili tüm düzenleme seviyelerinde tam uyumun sağlanması için bir çerçeve sunar. STPT Coin piyasada Blockzone.com dahil olmak üzere birçok platformda kullanılan bir coin olarak faaliyet göstermektedir. STPT Coin bu tür platformlarda yatırımcıların airdroplar, ödüller, Mikro Token Teklifleri ve sanal bahis gibi etkinliklere katılmasına imkan tanır.

Standard Tokenization Protocol projesinin amacı nedir?

Standart Tokenizasyon Protokolü’nün en temel amacı; küresel topluluklarda dijital varlıkların keşfedilmesini ve kullanılmasını basitleştirmek için tasarlanan merkezi olmayan (DeFi) bir ağ kurmaktır. STP Standardı, gerekli düzenlemelere uyar. Bu düzenlemelere uyarken de Tokenize edilen varlıkların sahipliğinin nasıl üretildiğini, yayınlandığını, gönderildiğini ve alındığını tanımlamaktadır.

Geleceği:

Uzmanlar, bu ağın büyümeye devam ettikçe daha fazla platformun ve yatırımcının dikkatini çekmektedir. Dolayısıyla yatırımcılar bu küresel topluluğa girmek ve STP Ağı üzerine kurulu platformlarla etkileşim kurmak için STPT Coin kullanmaya başlayacaktır. Analistler, bu gelişmeleri STPT Coin fiyatlarının gelecekte çok yüksek seviyelere ulaşabileceği şeklinde yorumlamaktadır.

STP ekip topluluğu, Asya’da güçlü bir yoğunlaşmayla dünya çapında dağılmıştır. Block72 gibi STP Coin’in gelişimini başlatan ve özellikle Çin, Kore, Rusya ve Güneydoğu Asya dahil, dünya çapında topluluğun büyümesine yardımcı olan birkaç ekip lideri bulunmaktadır. Analistlere göre bu liderler, STPT Coin’i güvenilir bir yatırım aracı yapmak için çalıştıklarını belirtiyor.

Avantajları neler?

  • STPT Coin’in projeleri, hizmet sağlayıcıları, ihraççıları, kullanıcıları içeren ekosistemdeki hizmetlere ödeme para birimi olarak kullanılmaktadır.
  • STPT Coin özellikle çeşitli Blockchain platformları arasında aktarılmaktadır.
  • Aynı zamanda STP Ağını Binance Launchpad gibi bir ürünle karşılaştırılabildiği için ICO’larda da kullanılmaktadır.

Dezavantajları neler?

  • Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi STPT Coin yüksek volatiliteye sahiptir. Bu nedenle riskli bir yatırım seçeneği olmaktadır.
  • Özellikle donanım cüzdanlarda tutulmayan STPT Coin’lerin siber saldırıyla çalınma riski bulunmaktadır.

Standard Tokenization Protocol (STPT) nedir? Nasıl satın alınır?

Şu anda STPT ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, Upbit’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

İlk adım olarak STPT listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonrasında borsanın hesap açma adımlarını izleyin. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay süreçlerini tamamlayın. Bir diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını izleyin. Son adım olarak istenilen bakiye tutarınca STPT Coin’i seçerek alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?