ABD Hazine Yetkilisinden LUNA Açıklaması: Harekete Geçeceğiz!

435

ABD Hazine yetkililerinden biri yaptığı açıklamada, kripto para endüstrisinin çok hızlı büyüdüğünden ve uygun düzenlemeler olmadan çok tehlikeli hale geldiğinden endişe ettiğini belirtti. Yaşanan Terra(LUNA) çöküşü sonrası bu durumun kesinlikle ele alınması gerektiğini vurguluyor.

‘’LUNA çöküşü sonrası düzenleme şart’’

Terra ekosisteminin yaşanan ciddi düşüşler sonrası, UST’nin USD ile bire bir olan fiyatlandırma düzenlemeden ayrılmasına ve sonrasında neredeyse sıfıra kadar gerilemesine yol açtı. Para Birimi Denetçisinin Direktörü Michael Hsu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen DC Blockchain Zirvesi sırasında, UST’nin USD’de ile olan bağlantılı fiyatlandırmadan çıkarılması gerektiğini söyledi. Bu olayın, blockchain teknolojisinin amacına ulaşması için düzenlemelerin yapılması gerektiğine dair açık bir işaret olması gerektiğini de belirtti.

ABD Hazine Yetkilisinden LUNA Açıklaması: Harekete Geçeceğiz!

Ancak yetkili, de-peg’in etkilerinin bankacılık sistemine yayılmamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hsu, UST yatırımcıları, hisselerinin yüzde 20’sine varan oranlarda, zirve sırasında devasa getirilerle cezbedildiğini belirtiyor ve sözlerine devam ediyor:

Günümüzde DeFi sistemine kripto paralar yatırılarak, Ponzi planlarıyla üretken inovasyondan daha fazla ortak noktaya sahip olabilir; artılar kadar eksileri de olan ekonomi, tüketicileri korumada üretken inovasyonla gerçekten ilgilenenler için gerçek zorluklar sunuyor.

Kripto para birimlerine dikkatli yaklaşılması gerektiğini belirtti

Hsu’nun görüşleri ve yaklaşımı diğer konuşmacılardan biraz daha agresif ve tepkili olduğunu vurguluyor. Ancak Hsu, kripto endüstrisinin UST ve Terra’nın çöküşü gibi olayları önlemek için güçlü düzenleyici politikalara ihtiyacı olduğuna dair genel bir fikir birliği içerisinde olduğunu da kabul ediyor. OCC’nin kripto para endüstrisine karşı muhafazakar bir yaklaşım izleyeceğini belirterek şunları söylüyor:

OCC, ulusal bankacılık sisteminin güvenli ve sağlam olmasını sağlamak için kripto para birimlerine karşı dikkatli ve temkinli bir yaklaşım sergilemeye devam edecektir.

 

ABD Hazine Yetkilisinden LUNA Açıklaması: Harekete Geçeceğiz!

Müdür Hsu, uygun yasal yönergelerin olmaması, bazı kurumlar uzak durmayı seçtiği için kripto endüstrisinin potansiyeline ulaşmasını engellediğini de belirtiyor. Ekosistemde yer alan yatırımcılar, öncelikle hemen kazanç elde etmekten ziyade doğrudan yatırımlarla ilgileniyorlar. Açık düzenlemelerin olmaması, birçok potansiyel yatırımcıyı belirsizlik içinde bıraktığı da belirtiliyor. Binance’in vergi başkanı Sulolit Mukherjee, Zirvedeki konuşmacılar arasında yer alan isimlerden biri oldu. Mukherjee, zirvedeki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Şimdi öncelik… sorumlu inovasyon. İyi katılımcılar ve kurumsal yatırımcılar bu alanda daha fazla netlik bekliyor.

Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku