Kriz Büyüyor: Bu 2 Kripto Para Borsası İşlemleri Kapatıyor!

167

Kripto para piyasaları gelen son haberle beraber bir kez daha sarsıldı. Yaşanan olumsuzlukların devam etmesi birçok yatırımcıyı panik haline getirirken, bu iki Bitcoin borsası da işlemlerini kapatıyor. Önde gelen Bitcoin borsası Liquid, FTX Trading talimatları doğrultusunda borsa üzerindeki tüm alım satım işlemlerini durduracağını açıkladı. Bir diğer kripto para borsası AAX ise türev pozisyonlarını sonlandıracağını bildirdi. İşte detaylar…

İşlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para borsası sayısı artıyor!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX çöküşü ile beraber birçok kripto para borsası işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Sıradaki kripto para borsası ise karşımıza dev Bitcoin borsası Liquid olarak çıkıyor. Bitcoin borsası, 20 Kasım tarihinde Twitter’dan konu ile alakalı açıklamalarda bulundu:

FTX’in iflasının ardından bir değerlendirmede bulunduk ve bu çözümü bulduk. Bu sorunlar üzerinde çalışıyoruz ve zamanı gelince daha kapsamlı bir güncelleme vermeye çalışacağız.

Bitcoin İçin Satış Baskısı Azalıyor! Ralli Yakında mı?

Öte yandan açıklanan duyuru, Liquid’in gönüllü Chapter 11 işlemlerinin gerekliliğine uygunluğu gerekçesi ile geldi. Borsanın olayla hareketi ise platformu üzerindeki tüm kripto para çekim işlemlerini askıya almasından beş gün sonra geldi. Japonya Finansal Hizmetler Ajansı daha önce de FTX’in başka bir yerel yan kuruluşu olan FTX Japan’dan 10 Kasım’da iş emirlerini askıya almasını talep etmişti.

Bu borsalar da işlemlerini durdurduğunu açıkladı!

Piyasalarda devam eden sıkıntıların sonu gelmiyor. Liquid iflas işlemleri nedeniyle sorunlar yaşayan tek FTX yan kuruluşu değil. Bunların arasında Voyager Digital de yer alıyor. Voyager Digital, FTX ABD’nin varlıklarını Eylül ayında satın almasının ardından başka bir alıcı bulmaya çalışıyor. Kripto borsası CrossTower, Voyager’ın teklif verme sürecini yeniden değerlendiriyor. Bununla birlikte Voyager’ın varlıkları için revize edilmiş bir teklif üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Öte yandan açıklanan bir kritik haber daha ise Hong Kong merkezli kripto para borsası AAX’tan geldi. Bitcoin borsası AAX, hack’in ardından normale dönmeye çalışırken türev pozisyonlarını sonlandıracağını aktarıyor:

Kullanıcıların haklarını ve çıkarlarını korumak için, sistem bakım süresi boyunca AAX, platformdaki tüm vadeli işlem pozisyonlarını otomatik olarak tasfiye edecek.

Büyüklerin Fiyat Analizi: İşte BTC, ETH, XRP İçin Kritik Seviyeler!

AAX ilk olarak Cumartesi günü yayınlanan bir bildiride türev sözleşmelerini kapatma niyetini açıkladı. Borsa, kötü niyetli bir saldırının müşteri bakiyelerini doğrulamayı veya para çekme işlemlerine izin vermeyi imkansız hale getirmesinin ardından 13 Kasım’dan beri kapalı halde bulunuyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere geçtiğimiz 15 Kasım tarihinde yapılan bir açıklamaya göre o hafta sonuna kadar yeniden açılmak için daha fazla sermaye yükseltmeyi umduklaırnı açıkladı:

Yeterli fon alma şansı olduğunda ve önümüzdeki haftalarda normal faaliyetlerine devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coindesk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku