Joe Biden'den Kritik Kripto Para Hamlesi!

Joe Biden’den Kritik Kripto Para Hamlesi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

G20 liderleri , toplantının ardından Beyaz Saray’ın internet sitesinde bir bildiri yayınladılar. Bu bildiride, kripto para piyasasındaki halkın riskler konusundaki farkındalığını artırmanın, düzenleyici sonuçları güçlendirmenin ve inovasyonun avantajlarından yararlanırken adil bir piyasa sağlamanın hayati önem taşıdığını belirtti. Bu hafta Endonezya’nın Bali kentinde gerçekleşti. Bildiriye imza atanlardan biri de ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’dı.

FTX iflası kısıtlamalar getirtiyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX ve kardeş şirketi Alameda Research tarafından kaybedildiğine inanılan para miktarı göz kamaştırıcı boyutlara ulaştı. Daha büyük kripto para birimi endüstrisini yutmakla tehdit ediyor. Sonuç olarak, daha sert düzenleyici kısıtlamalar için yapılan çağrılar geçen hafta bir tartışmaya dönüştü.

Joe Biden'den Kritik Kripto Para Hamlesi!

G20 ülkelerinin liderleri, Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından ‘aynı faaliyet, aynı risk’ ilkesine dayanan sanal para birimi faaliyetlerinin düzenlenmesi için kapsamlı bir küresel çerçeve oluşturmak için önerilen yaklaşımı memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler. Ayrıca, yatırımcılara yönelik olası tehditleri azaltmak için sözde istikrarlı paraları içeren kriptoyu çevreleyen ekosistemin sıkı düzenleme, denetim ve gözetime tabi olmasını sağlamak istediklerini belirttiler.

Sam Bankman Fried’in Joe Biden ile ilişkisi

Feshedilmiş ve iflas etmiş kripto para borsası FTX tarafından önemli miktarda para bağışlandı. Ek olarak, kripto para birimi katkı programı amacıyla Ukrayna ile bir ortaklık kurmuştu. Buna Obama yönetiminin Rusya ile olan ihtilafında ulusa ek yardım gönderdiği gerçeğini eklediğinizde, ideal sağcı komplo teorisi için gerekli malzemeleri elde etmiş oluyorsunuz. Şirketin düşüşü, Beyaz Saray Başkanı Joe Biden’ı ve iki önde gelen Demokrat komitenin başkanlarını FTX’i açıkça kınamaya ve bir bütün olarak sektörün daha fazla izlenmesini talep etmeye zorladı. Gerilemenin ışığında Başkan Biden, kriptografiyle ilgili daha fazla kısıtlamayı savundu.

Joe Biden'den Kritik Kripto Para Hamlesi!

Biden’ın düşünce tarzına göre, yeterli hükümet düzenlemesi ve kullanıcılar için koruma önlemlerinin yokluğunda kripto para şirketlerinin işleyişiyle ilgili önemli yansımaların olduğu her zamankinden daha açık. Özel görüşmeleri ifşa etmek için isminin açıklanmasını istemeyen bir komite yetkilisine göre, Meclis Finansal Hizmetler Komitesi başkanı California’dan Demokrat Maxine Waters, bir kongre soruşturması başlatmayı ve belki de potansiyel olarak Bankman Fried’i şirketin ifşası hakkında ifade vermesi için Hill’e getirmeyi düşünüyor.

Biden’ın kripto para yönetmeliği ne yapmayı hedefliyor?

9 Mart’ta Başkan Biden, kripto paraların ve altta yatan teknolojilerin sunduğu tehlikeleri hafifletmek ve fırsatlardan yararlanmak için hükümet çapında ilk stratejiyi açıklayan “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanması” başlıklı bir yürütme emri (EO) yayınladı. Son altı aydır federal kurumlar, EO’da listelenen altı ana hedefi destekleyen çerçeveler ve politika önerileri üretmek için işbirliği yaptı: “Tüketici ve yatırımcının korunması; finansal istikrarı desteklemek; yasadışı finansmanla mücadele; ABD’nin küresel finansal sistemdeki hakimiyeti ve ekonomik rekabet gücü; finansal katılım; ve sorumlu yenilik”.

 

Joe Biden'den Kritik Kripto Para Hamlesi!

ABD devlet başkanı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) kripto para endüstrisindeki yasa dışı faaliyetleri soruşturmaya ve yasal işlem başlatmaya çağırdı. Finansal Okuryazarlık Eğitim Komisyonu’nun (FLEC) öncülüğünü yaptığı kamuoyu bilinçlendirme girişimleri sayesinde tüketiciler, kripto paralarla ilgili tehlikelerle başa çıkmaya, tipik dolandırıcılık taktiklerini tanımaya ve yanlışları nasıl bildireceklerini öğrenmeye daha hazırlıklı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Joe Biden’den Kritik Kripto Para Hamlesi!