Bitcoin 13 Bin Dolara mı Gidiyor? Bu Tahminlere Dikkat!

Bitcoin 13 Bin Dolara mı Gidiyor? Bu Tahminlere Dikkat!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasında dolaşan birkaç önsezi söylentisi, Bitcoin (BTC) fiyatının 16.000 doların altına düştüğünü görse de, analistler hala öncü kripto para biriminin döngüsel bir dibe ulaşmış olabileceğinden eminler.

Benjamin Cowen Bitcoin için dip işareti verdi

Popüler kripto piyasası analisti Benjamin Cowen’a göre, kar ve zarar metriğindeki BTC arz yüzdesi, kripto para için tarihsel bir dip işareti veriyor. 774.000’den fazla YouTube abonesine, ayı ve boğa piyasaları sırasında piyasanın gelgitlerini gösterdiği için metriğin favorilerinden biri olduğunu söyledi. 2011, 2014, 2015, 2018 ve 2019 dahil olmak üzere önceki yıllarda, bu ölçüm 30 günlük hareketli ortalamayı geçtiğinde, doğru bir şekilde BTC piyasasının dibini işaret ediyordu.

En sevdiğim on chain göstergelerinden biri, kar ve zarardaki Bitcoin arz yüzdesidir. Bunu sevmemin nedeni, ne kadar döngüsel görünmesi. [30 günlük] hareketli ortalamayı [Bitcoin’in kar ve zarardaki arz yüzdesine] uygularsanız… ne yapacaksınız? Dikkat edin.

Bitcoin 13 Bin Dolara mı Gidiyor? Bu Tahminlere Dikkat!

Analizi, BTC fiyatının 2020’den bu yana ilk kez 15.800 doları bulduğu bir zamana denk geliyor. Santiment tarafından yapılan bir analize göre düşüş, güven eksikliğinden kaynaklanan korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) sayesinde oldu. Özellikle de FTX borsası çöktüğünden beri. Karaya oturan veya zarara uğraması muhtemel firmaların listesi durumu daha da kötüleştiriyor. Başının belada olduğu söylenenlerden biri de Genesis ve Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG).

FTX hackerı BTC’yi köprüledi

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, piyasayı sarsan bir diğer FUD yaratan olay ise FTX borsasının hacker’ının cüzdanındaki kripto paralarının hareketi. Blockchain güvenlik firması Chainalysis, bir tweet’te FTX hackerının ETH’yi BTC’ye köprülediğini söyledi. Bildiride, bilgisayar hackerının borsalar yoluyla para kazanmaya çalışabileceği için kripto paranın büyük olasılıkla karıştırılacağı da eklendi.

Piyasa analisti, 2023’ün başlarında BTC için hala bir fiyat patlaması görüyor

Analistler, BTC’nin 13.000 dolara kadar düşebileceğine dair çeşitli spekülasyonların ortasında, popüler kripto için hala uzun vadeli yükseliş bekliyor. Milyarder girişim kapitalisti Tim Draper yakın tarihli bir röportajda, geçen yılki tahminine bağlı kalarak BTC’nin 2023’ün başlarında 250.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Bitcoin 13 Bin Dolara mı Gidiyor? Bu Tahminlere Dikkat!

Draper, piyasa büyük FUD’dan kurtulduktan ve insanlar, özellikle de kadınlar, günlük alışveriş için Bitcoin’i kullanmaya başladığında fiyat hedefine ulaşılmasını beklediğini söyledi. Son zamanlarda Bitcoin cüzdanlarının yüzde 7,14’ünü kontrol etmekten yüzde 16,6’ya çıkarak, kadınların kriptoya olan ilgisinin şimdiden artma belirtileri gösterdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin 13 Bin Dolara mı Gidiyor? Bu Tahminlere Dikkat!