Şok İddia: Kripto Paralar Bir Sonraki Küresel Finansal Krize Neden Olacak!

94

Kanada merkezli altın madenciliği şirketi Metalla Royalty & Streaming CEO’su Brett Heath, kripto para birimlerinin ortaya çıkması ve giderek büyümesinin bir sonraki finansal kriz için bir temel oluşturduğu konusunda uyarıda bulundu.

Yeni teknolojiler ve varlıklar ekonomik krizleri tetikliyor

Kitco News’e konuşan Heath, geçmişte meydana gelen tüm finansal krizlerin, yeni bir finansal ürünün veya yeni bir teknolojinin toplu olarak benimsenmesinden kaynaklandığını vurguladı. Heath, 2008’de ipoteğe dayalı menkul kıymetlerin geniş çapta benimsenmesine ve 2000’lerin başındaki teknoloji patlamasına ve bunların sebep olduğu ekonomik krizlere atıfta bulunurken, kripto para birimlerinin de aynı yönde ilerlediğini ve bir sonraki finansal krizin sebebi olacağını iddia etti. Yönetici, kripto para birimlerinin muhtemelen aynı kaderle yüzleşeceğini ve çökeceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin ve Altcoin Piyasasında Neler Oluyor? Analist Verilerle Açıklıyor
 

Heath, kripto para birimlerinin değeri arttıkça, özel sektöre dijital varlıkların nadirliğini sorgularken daha fazla para basma şansı sunduklarını belirtiyor. Heath’e göre, kripto para birimleri şu anda piyasa değerinde daha fazla yükselme potansiyeline sahip ve sektör çökerse sermaye yok olacak ve kriz için bir zemin oluşturacak. CEO şunları söyledi:

Bu, önemli bir finansal korku ve kriz yaratacak türden bir durum. Kim bilir ne kadar yükselir? Kripto piyasası 3 trilyon dolar, 4 trilyon dolar, 5 trilyon dolar’a ulaşabilir. Gerçekten ne kadar yükseleceğini bilmiyorsunuz. Ancak, dünya genelinde dijital cüzdanlardan bu kadar sermaye silindiğinde, bazı önemli finansal sonuçlarının olacağını kabul etmeniz gerek.

Altın kripto paralardan daha güvenli bir deper deposu

Heath, çoğunluğu ortadan yok olmuş olan binlerce kripto para birimi olduğunu göz önünde bulundurarak daha fazla riskli ve karışık bir durum öngörüyor. Yönetici, Blockchain teknolojisinin faydalı olduğunu kabul etti. Yine de, yeni kripto para birimleri, herhangi bir benzersizlik olmaksızın benzer niteliklerle ortaya çıkıyor ve sektörün erimesi durumunda ana zayiat olacaklar. Bununla birlikte, teknoloji patlaması sırasında Google‘a benzer şekilde, bazı kripto para birimlerinin çöküşe direneceğini ve piyasaya hakim olacağını savundu.


Heath, Bitcoin‘in büyük ölçüde benimsenmesi ve önemli bir piyasa değerine sahip olmasına rağmen, gelecekte daha iyi bir kripto paranın ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte, ekolojik endişelerin Bitcoin’in önünde büyük bir engel olarak vurguladı.Heath yatırımcıların altcoin’lerden ve Bitcoin’den uzak durmalarını ve altına yönelmelerini tavsiye ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku