Başarılı Analist Bitcoin Piyasasını Yorumladı: Yeni Başlıyoruz!

37

Tanınmış on-chain analist Willy Woo, önde gelen kripto paranın fiyatının birkaç gün içinde %50’nin üzerinde düşüş yaşadığını, ancak bu son düzeltmeye rağmen büyük Bitcoin boğa piyasasının yeni başladığına inandığını belirtti.

Ünlü analist: Bitcoin boğa piyasası yeni başlıyor

Woo, yeni bir tweet fırtınasında 538.400 takipçisine, en son Bitcoin çöküşünün zincir üzerindeki veriler açısından 2020 yılındaki koronavirüs salgını kaynaklı satışlara benzediğini şu sözleriyle ifade etti:

Bu arada, burada belirtmemiz gereken önemli bir gözlem, bunun 2013 yılında yaşanan çiftli pompaya benzemediği. Şimdiye kadar yapısal olarak, kenarda oturan insanların içeri girme fırsatını yakaladıkları bir COVID beyaz kuğusu gibi oynuyor. (Zincir üzerindeki diğer grafikler de aynı yapıya işaret ediyor) …

Grafik: BTC ağındaki kullanıcı büyümesi. Hiç kripto para kullanmayanlar, dip satın almak için bu fırsatı değerlendirmiyor. Merak ediyorsanız, boğa piyasası çok sağlam.

Yüksek profilli analiste göre, Bitcoin kullanıcılarının sayısı, BTC’nin mevcut boğa piyasasının hala erken safhalarda olduğunu gösteren bir oranda artıyor. Ünlü analist açıklamalarına şöyle devam ediyor:

Bu tabloyu okumanın anahtarı, Bitcoin kullanıcı sayısının bir düzine yıl önceki başlangıcından bu yana her yıl kabaca ikiye katlandığını bilmektir. Bu nedenle, 2021 zirvesinin 2017 zirvesinden ÇOK daha yüksek seviyelerde sona ermesi bekleniyor. Bu trendi takip ederek sadece ısınıyoruz.

BTC uzun vadeli sahipleri benzeri görülmemiş düzeyde birikiyor

On-chain analist, önde gelen kripto para biriminde uzun vadeli yükselişe sahipken, Bitcoin (BTC)’in büyük düzeltmeden geri dönmesinin zaman alacağına inanıyor.

Bu yüzden, piyasada çok sayıda ucuz kripto paramız var. Bence, sadece dışarı attığımız çok miktarda kripto paradan kurtulmanın biraz zaman alacağını düşünüyorum. Yeniden biriktirmek zaman alacak. Bence nihayetinde, ağın sağlığına bakarsanız, bu iyi bir şey.

Popüler on-chain analist ve piyasa yorumcusu Willy Woo, bu piyasa döngüsünde güçlü Bitcoin sahiplerinin, çok sayıda kripto paranın kısa vadeli sahiplerden uzun vadeli sahiplere geçmesi nedeniyle “benzeri görülmemiş” bir düzeyde biriktiğini açıkladı. Woo, Glasnode verilerini kullanarak, son birkaç aydır uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin mümkün olduğunca çok biriktiğine dikkat çekti, bu da bu boğa döngüsünün Bitcoin’in diğer boğa koşularından “farklı” olarak önemli bir pazar çöküşüyle sonuçlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku