Ünlü CEO: Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Buna Bağlı

21

Lider kripto para Bitcoin ve diğer kripto para birimleri büyük dalgalanma yaşamaya devam ederken, Grayscale ve diğer kripto şirketlerinin ana şirketi Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, önümüzdeki haftalarda borsalarda kripto para piyasasının bir sonraki hareketinin yatırımcılar tarafından belirleneceğine inanıyor. Barry Silbert tarafından bugün paylaşılan tweette şunu belirtti:

Kripto piyasasının buradan nereye gideceği önümüzdeki birkaç hafta içinde borsada gerçekleşecek işlemlere tamamen bağımlıdır.

Barry Silbert‘in en son açıklaması, Twitter’da mevcut kripto piyasasındaki çöküşü sağlıklı olarak tanımladığı daha önceki bir gönderisini takip ediyor. Son piyasa çöküşüne tepki gösteren Silbert, lider kripto para Bitcoin ve diğer birçok kripto piyasası yatırımcısının sağlıklı olduğunu düşündüğü uzun vadeli yatırımcılar haline geldiğini belirtti.

Mayıs ayında kripto para ve borsa dalışı

Her iki piyasa da milyarlarca doların tasfiye edildiği bir dizi çökme yaşandığı için bu ay kripto piyasası ve hisse senetleri piyasası için şüphesiz en iyisi değildi. Borsadaki düşüş, yatırımcıların artan enflasyonist baskı endişeleri de dahil olmak üzere, Fed’in varlıklara olan desteğini geri çekmesine neden olabilecek çeşitli faktörlerden kaynaklandı. Öte yandan, lider kripto para Bitcoin (BTC) ve aynı zamanda bütün kripto piyasasının son dalgalanması, Çin’i geçen Çarşamba günü yeniden ortaya çıkan kripto yasağı ve ilgili düzenleyici konulardaki FUD geçmişi tarafından tetiklendi.

Çin’in kripto para birimlerine yönelik katı önlemleri mevcut piyasa düşüşünde etkili olsa da popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, geçtiğimiz hafta tweet serileriyle kripto fiyatlarını sallamaya devam etti. Musk’ın kripto para piyasası ile ilgili olarak ortaya attığı endişelerinin bir kısmı, Bitcoin (BTC)’in madencilik işlemlerinde ortaya çıkan karbon ayak izine ilişkin ani ilgisini içeriyor. Ayrıca Tesla’nın Şubat ayı arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etme kararını değiştirdiği yönünde açıklama yapmaya da yönlendirdi.

Büyük düşüş trendinden sonra Bitcoin (BTC)’de kısmi iyileşme

Hisse senetleri ve kripto para birimleri, geçen haftanın büyük düşüş trendinden sonra kademeli olarak toparlanıyor. Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 ve Nasdaq vadeli işlemleri bu sabah hafif bir artış gördü. Benzer şekilde, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Huobi‘nin bazı ülkelerde ürünlerini ve hizmetlerini askıya almasının ardından kripto para biriminin yaklaşık 31 bin dolara düştüğü dünkü dalgalanmadan sonra muazzam bir şekilde yükseldi.

Rusya, kripto para biriminin ülkede sözleşmeye dayalı bir ödeme aracı olarak kullanılmasına izin vermek üzere harekete geçtiği için Bitcoin (BTC), yazı yazılırken 38 bin doların üzerinde işlem görüyor.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku