Ünlü CEO Rapor Sonrası Twitter Hesabını Sildi: Kripto Para Sektörü Kaynıyor!

99

Tether CEO’su Jean-Louis van der Velde, Bloomberg’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı, şirketin rezervlerine verdiği desteği sorgulayan bir raporunun ardından Twitter hesabını sildi. Kripto para biriminin şirketi, raporu yanıltıcı olarak nitelendirerek ve USDT’nin tamamen desteklendiğini söyleyerek yanıt verdi.

Tether CEO’su Bloomberg raporundan sonra hesabını sildi

Tether (USDT)’in CEO’su Jean-Louis van der Velde, yakın tarihli bir Bloomberg raporunun ardından Twitter hesabını sildi. Makale, Tether’in Çinli yatırımcılara milyarlarca dolar borçlu olduğu da dahil olmak üzere çeşitli iddialarda bulunuyor. Bloomberg’in raporu, kripto para biriminin şirketinin “büyük Çinli şirketlere milyarlarca dolarlık kısa vadeli kredi” içeren rezervlerinin bir hesabını gösteren belgeler elde ettiğini belirtiyor. Raporda öncelikle, geçmişte ciddi bir tartışma konusu olan milyarlarca USDT’yi destekleyen rezerv konusu ele alınıyor. Bunların yanı sıra, Tether’in büyük Çinli firmalardan milyarlarca finansman bonosu tuttuğunu ve bunların rezervlerini yedeklemek için kullanıldığını iddia ediyor.

Söz konusu makaleye yanıtı sert olan kripto para biriminin yöneticileri, Bloomberg’in önceden belirlenmiş bir anlatıya uyması için şüpheli kaynakları kullandığını iddia ediyordu. Şirket, rezervlerinin bir kısmını kanıtlamak için son 12 ayda önemli adımlar attı. Öte yandan Bloomberg daha önce Adalet Bakanlığı’nın Tether yöneticilerini banka dolandırıcılığı nedeniyle araştırdığını bildirmişti. Piyasanın en büyük stablecoin’i olarak bilinen USDT üzerindeki herhangi bir etki piyasanın geri kalanına da yayılabilir.  CEO’nun son tweet’inde ise şu ifadeler yer alıyor:

Başka bir finansal olarak köleleştirilmiş ölmekte olan dergi, “FUD” ve “takipte kalın” ile geliyor, bu da sayısız şekilde yorumlanabilir.

SEC, bu kripto para birimini de araştırıyor olabilir mi?

Bloomberg’in yayınladığı raporun ardından SEC’den soruşturma öneren resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak böyle bir gelişme olursa, piyasa Tether’in rezervlerinin desteklenmesi konusunda çok daha derin bir fikir edinebilir. Diğer satış noktalarından Tether’in Evergrande’nin ticari belgelerini elinde tuttuğuna dair iddialar var. Ancak Tether bunu reddediyor. Bu baskı hem kripto para birimi yatırımcılarının hem de medya kuruluşlarının yıllarca süren incelemesinden sonra harekete geçme olasılığı yüksek görünen şirketin kırılma noktası olabilir.

Sosyal medya platformlarının hepsi bu gelişme hakkında hararetli tartışmalar yapıyor. Birçok kripto para yatırımcısı geçmişte Tether’i desteği konusunda şeffaf olmadığı için eleştirirken bir SEC soruşturmasının neleri ortaya çıkarabileceğini görmek için sabırsızlanıyor. SEC, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) aynı şeyi belirttikten sonra Tether incelemesine işaret etti. Banka dolandırıcılığıyla ilgili Adalet Bakanlığı soruşturmasına gelince, firma bunları “eski iddialar” olarak adlandırdı. Bu tür raporların ve yanıtların artan sayısı anlaşılır bir şekilde yatırımcılara fazla güven vermiyor, ancak bunun nasıl gelişeceği görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku