Ripple-SEC Davasında Sıcak Gelişme: İşte Yeni İddia ve Suçlamalar!

1.742

Ripple (XRP) dava dosyasındaki son güncelleme ile bir telefon konferansı için SEC’nin itirazına karşı başladı. Davalılar, SEC’i “Howey testi kapsamındaki yatırım sözleşmeleri” olduğunu iddia ettiği sözleşmelerden geri ödeme parası istemekle suçlamakla birlikte, RFA’ların ilgi düzeyini de iddia ettiler.

Ripple, RFA’nın ilgi düzeyini iddia ediyor

Ripple, davacının “zahmetli” argümanının koruyucu bir karar için dava açmak için yeterli gerekçe olmadığını savunuyor. Savunma, yasal olarak, “çok sayıda kabul talebinin başlı başına bir koruma emri için bir temel olmadığını” iddia ediyor.

Ayrıca Ripple, RFA’ların miktarının yalnızca davanın gereklilikleriyle orantılı olmadığını; daha ziyade, SEC’in kendi dava teorileri tarafından yönlendirildiğini belirtiyor. Ripple, SEC teorileri tarafından yönlendirildiğini ve ilgisiz olarak işaretlenmemesi gerektiğini kanıtlamak için altıncı RFA setini kanıt olarak öne sürüyor. SEC’in yatırım sözleşmesi argümanına dayanmaktadır ve 2013’ten Aralık 2020’ye kadar davalılar tarafından XRP’nin her teklifinin, satışının ve dağıtımının bir yatırım sözleşmesinin teklifi, satışı veya dağıtımı olduğuna dikkat çekmektedir. Konu ile ilgili, olarak Ripple şöyle belirtti:

Bu çekişme, merkezi olarak 1.700’den fazla ayrı sözleşmenin açık şartlarını gündeme getiriyor. Ancak SEC şimdi, yasadışı menkul kıymet teklifleri olduğunu iddia ettiği sözleşmeleri “SEC’in gözden geçirmesini istemenin” gereksiz yere külfet olacağından şikayet ediyor.

XRP, SEC’i geri ödeme parası istemekle suçluyor

Ripple, SEC’in yasa dışı davranış iddiasında bulunmadan önce bu sözleşmeleri gözden geçirmediğini iddia ediyor. Savunma, SEC’in savını, geri ödeme miktarını arama açgözlülüğünden güç almakla suçluyor. Ripple, davacının özel olarak mücadele ettiği aynı sözleşmelerden elde edilen kârlardan elde edilen miktarın minimum 1,38 milyar dolar değerinde olduğunu ortaya koyuyor. Savunma bu hususta şu şekilde açıklama yaptı:

Aslında, SEC, Ripple tarafından aynı sözleşmelerden elde edilen gelirde “en az” 1,38 Milyar dolarlık bir gelirin ayrılmasını istiyor, ancak onları gerçekten okumaktan rahatsız olamayacağını söylüyor. Bunu yapmak için birden fazla davete rağmen, SEC henüz bunların Howey testi kapsamında “yatırım sözleşmeleri” olduğu iddiasını destekleyen Tek bir sözleşme hükmü belirlemedi, ancak iddialarını desteklemek için bu tür sözleşmelere güvenme hakkını saklı tuttu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku