Bloomberg Analisti Yıl Sonu İçin Ethereum ve Bitcoin Tahminini Güncelledi

2.219

2021’in dördüncü çeyreğine girmiş olduğumuzdan, önümüzdeki Bitcoin (BTC) fiyat rallisi için yenilenmiş bir iyimserlik var. Çeyreğin sadece ilk altı gününde, Bitcoin (BTC) zaten yüzde 18 arttı ve bugün 50 bin dolarlık kritik direnci aştı.

Bitcoin (BTC) 100 bin dolarlık hedef

Yazımız hazırlanırken, Bitcoin 966 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 51.600 dolar fiyatla yüzde 4,32 artışla işlem görüyor. Birçok analist, Bitcoin (BTC) fiyatının bu yılın sonuna kadar 100 bin dolara ulaşacağını söylüyor. 5 Ekim Salı günü Kitco News’e konuşan OANDA kıdemli pazar analisti Edward Moya şunları söyledi:

Bitcoin, sıfırdan 100 bin dolara daha yakın. 50 bin dolar seviyesini yeniden yakalamak Bitcoin için büyük bir anlaşma ve kripto para birimi için önemli. Wall Street’te meydana gelen risk modu ne olursa olsun, Bitcoin yükseliş işaretleri göstermeye başlıyor.

Ayrıca, Bitcoin (BTC)’in düşüş eğilimindeki ABD borsasından ayrılan önemli bir değişim kaydettiğini kaydetti. Edward Moya konu ile ilgili değerlendirmelerini şöyle ekledi:

Görünüşe göre hem bireysel hem de kurumsal dünyanın büyük bir kısmı evrim geçirdi ve Uzun Vadeli Sahipler (LTH) olmayı benimsedi.

Analist ayrıca, hemen izlenmesi gereken kilit seviyelerin Bitcoin için 52 bin doların ötesinde olacağını ve bunun daha teknik satın almaya yol açabileceğini belirtiyor. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone de aynı konudaki görüşüne ağırlık verdi. McGlone konu ile ilgili olarak şöyle konuştu:

Karşılaştırmalı kripto, 40 bin doların altındaki destek katmanlarıyla karşılaşıyor. Zirveden yaklaşık %50’lik bir düzeltme, piyasayı aşırılık ve spekülasyondan arındırmış gibi görünüyor. Bitcoin (BTC)’in fiyat keşif aşamasına karşı reflasyon için yükselen bir borsa gerekliliği, kripto için sürekli performans için iyi bir hazırlık yapıyor.

Ethereum (ETH)’a dikkat edin

Grafik: Ethereum Piyasa Fiyatı
Grafik: Ethereum Piyasa Fiyatı

Tıpkı Bitcoin (BTC) gibi, Ethereum (ETH) da bu ayın başından beri ivme gösteriyor. 2021 yılının 4. çeyreğinin ilk altı gününde şimdiye kadar ETH fiyatı yüzde 16 arttı. Yazımızın hazırlandığı sırada, ETH 3.474 dolar fiyat ve 408 milyar dolar piyasa değeri ile yüzde 2,18 artışla işlem görüyor. Ethereum (ETH), son birkaç ayda çok sayıda kurumsal giriş gördü. Ayrıca, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT alanındaki yüksek aktivite nedeniyle, Ethereum (ETH) son zamanlarda güçlü talep görüyor. Borsalarda düşen ETH arzı hakkında yorum yapan Bloomberg analisti McGlone şunları söyledi:

Talep ve benimseme artıyor, ancak grafiğimiz bir yıl öncesine göre kayda değer bir fark gösteriyor, arzda ise düşüş görülüyor. 4Ç20’nin başında, Mosaic’ten Ethereum arzı ölçüsündeki 12 aylık değişim oranı %5’e yakındı. Şimdi, yakın zamanda yapılan bir güncelleme nedeniyle %2’ye düşme yolunda.

Bazı analistler lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yıl sonu fiyat seviyesini 100 bin dolar olarak belirlerken, Ethereum (ETH) fiyatının yıl sonuna kadar 10 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Bir süredir, Ethereum (ETH) yaklaşık 34 bin dolar dolar seviyelerinde konsolide oluyor. Piyasadaki herhangi bir güçlü tetikleyici, fiyatını 5 bin doların üzerine çıkarabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku