Kripto Para Piyasası Kızıla Boyandı: Altcoin’ler Sert Düştü

28

Polkadot, XRP, Solana, Chainlink, Bitcoin Cash, Theta, Ethereum, SHIB, Dogecoin gibi önemli kripto para birimlerinin küresel piyasa değeri bir gecede 80 milyar dolar kaybederek 1,6 trilyon dolardan 1,52 trilyon dolara düştü. İşte bu altcoin’lerin bugünkü kayıplarının listesi…

Piyasa çöküşünden en çok etkilenen kripto para birimi XRP oldu

Dün yaşanan çöküşten en sert darbeyi alan kripto para birimi ise XRP oldu. Bir gecede yüzde 9.16 değer kaybeden borsa yazım sırasında 71 sentten işlem görüyor. SEC’e karşı vermiş olduğu uzun süren mahkeme savaşında elde ettiği umut verici işaretler onu kurtarmak için yeterli değil gibi görünüyor. Geçen yıl aralık ayında SEC, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek Ripple’ı mahkemeye vermişti. Ripple’ın avukatları bir keşif hareketi kazandı ve SEC’i, SEC’in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili iç politikaları hakkında çalışan e-postaları da dahil olmak üzere birçok dahili belgeyi paylaşmaya zorladı. Bu hafta mahkeme, SEC’e bu belgeleri sunması için çok daha fazla zaman verdi.

Liderlik tablosundaki ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, şu anda 2.000 doların altına düşme riskini taşıyor. Bir gecede yüzde 6,85 düştükten sonra yazım sırasında tehlikeli bir seviye olan 2,097 dolarda bekliyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,165 dolarlık altın zamanları, çok uzak değil, geçen aydı.

Bitcoin bir numaralı kripto para birimi olarak yerini korurken, dünkü çöküş en sert altcoin’leri vurdu

Cuma günü çıkan, Grayscale’in envanterine Solana yatırım ürünlerini ekleyebileceği haberi, SOL’un piyasa değerine göre on dördüncü ila on beşinci en büyük kripto para birimi sıralamasında yerini korumak için çok az şey yaptı. Kripto para 9,47 düştü ve yazım sırasında 32.94 dolara ulaştı.

Piyasa değerine göre en büyük dokuzuncu kripto para birimi olan Polkadot (DOT) nihayet bu hafta Coinbase Pro’da listelendi. “Coinbase Etkisi” çarşamba günü token değerinde yüzde 16’lık bir artışa yol açtı. Ancak bugün yüzde 8,50 düşüşle 19.50 dolara düştü.

Shiba Inu tokeni, geçen ay piyasa değeri ile ilk yirmi kripto para birimine girdikten sonra bir “Dogecoin katili” ilan edilmişti. Ayrıca bugün sert bir darbe aldı ve yazım sırasında yüzde 3,79 düşüşle 0,00000750 dolara düştü. Meme token olarak, SHIB, Binance’ta listelenmeyi başardı ve geç de olsa yakında Coinbase’de listelenecek. Bugünkü çöküş, altcoinleri sert bir şekilde vurdu. Bitcoin ise bugün sadece yüzde 5,6 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Decrypt.co/?
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku