ABD’li Bitcoin Madenciliği Şirketleri İvme Kazandı: İlk 10 Değişiyor!

25

Çin‘in yerel kripto para madenciliği operasyonlarına yönelik aldığı son yasaklar ve kısıtlamalar, Çinli madencilik şirketleri için bir kabus oldu. 19 Haziran Cumartesi günü, Çinli yetkililer Sichuan eyaletini hedef alarak yerel hükümet organlarından Bitcoin madencilik operasyonlarını araştırmalarını ve kapatmalarını istedi.

Amerikan şirketleri yükselişe geçti

Bu, Çin madencilik havuzlarının BTC hash oranında ciddi bir düşüşe neden olurken, nihayetinde Amerikan madencilik havuzlarına fayda sağladı. America’s Foundry USA madencilik havuzu, ilk on sıraya ve muhtemelen son 24 saat içinde artan hashrat’e sahip tek havuza ulaştı. Yedinci en güçlü madencilik havuzu olmak, Foundry için önemli bir kilometre taşı ve lansmanından bu yana çok kısa bir süre içinde gerçekleşti. Son baskıların ortasında, birkaç Çinli madenci şirketi, operasyonlarını Amerika’ya kaydırıyor.

ABD’deki Texas ve Miami gibi yerler, düşük maliyetli enerji teşvikleri sunarak Çinli oyuncuları etkilemeye başladı bile. Bitcoin dostu Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrin temiz nükleer enerji kaynaklarından yararlanarak madencilik yapacakalrını iddia etti.

Çin’de Bitcoin hash oranında düşüş yaşanıyor

19 Haziran Cumartesi günü Sichuan eyaletindeki yasakların ardından, Çin’in en büyük madencilik havuzlarından birinin BTC hash gücü önemli ölçüde düştü. Böylelikle AntPool, F2Pool ve ViaBTC’den sonra üçüncü sıraya geriledi. Öte yandan, tüm Bitcoin ağının mevcut gerçek zamanlı bilgi işlem gücü 126.26 EH/s olup, geçen ay önemli ölçüde düştü. Çinli kripto para gazetecisi Wu Blockchain, Cumartesi günü Sichuan baskısından sonra Bitcoin blok sürelerinin dün bir saate çıktığını bildirdi.

Çin’de Bitcoin (BTC) Hash Oranı Düşmeye Başladı: İşte Sebebi!
 

Son iki gün içinde, ilk beş madencilik havuzunun BTC hash oranı yaklaşık yüzde 25 oranında düzeltildi. Aynı zamanda, Sichuan merkezli Valarhash’in özel madencilik havuzu 1Thash, son 24 saatte BTC hash oranının yüzde 46 düşmesinden en çok etkilenen şirket oldu. Kripto madenciliği endüstrisi, Amerika’nın Çin’den BTC hash oranını kontrol etme hakimiyetini elinden almak istemesiyle büyük değişiklikler görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku