Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: DOGE Hafta Sonunda Ne Yönde Seyredecek?

28

Dogecoin fiyatı, günlük grafiklerde, önemli desteğin altında bir kırılma görüyor. Dahası, 19 Mayıs’taki ani düşüşler satıcıların radarlarında kalmaya devam ediyor. Dogecoin, günlük hareketli ortalaması olan 21-DMA ile, DOGE boğaları için çetin ceviz olarak kalmaya devam ediyor.

Dogecoin (DOGE)’deki durgun fiyat hareketinin sebebi Elon Musk mı?

Dogecoin (DOGE/USD) satıcıları, düşüş momentumu cumartesi günü de dahil olmak üzere art arda beşinci güne yayıldığı için vazgeçmeyi reddediyor. Dogecoin fiyatı, bir köpek cinsinden ilham alan kripto paraya yatırımcı ilgisi azalmaya devam ederken, 11 günlük aralık oyununu aşağı yönde kırmak istiyor.

Durgun fiyat hareketi, Tesla Inc’in kurucusu ve Dogecoin’in önemli bir destekçisi olan Elon Musk’ın zaman zaman attığı ve Dogecoin’in fiyat hareketlerini etkilediği tweet’leri uzun süredir paylaşmamasıyla ilişkilendirilebilir. Öte yandan, meme tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecoin, SpaceX ve GEC arasında hesap birimi olarak seçildi. Böylece DOGE uzay ticaretinin ilk para birimi olma hakkı kazandı. Ancak uzay ticaretinde kullanılması planlanan tek para birimi Dogecoin değil.

Teknik kurulum ayıları desteklediğinden, DOGE/USD önemli desteği test ediyor

Dogecoin (DOGE)’in günlük saatlik grafiği, fiyatın dar bir aralıkta sınırlı kaldığını ve yatay 21 Günlük Hareketli Ortalamanın (DMA) 0,3380 dolarla boğaları sınırladığını gösteriyor. Bu arada, yukarı yönlü eğilim olan 100-DMA, 0.2687 dolar seviyesinde DOGE’u düşüş eğiliminden koruyor. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) merkez hattın altında aşağı yönü gösterirken, şu anda 40.07’de, yukarıda bahsedilen kilit destek ise risk altında görünüyor. Bu sınırın altında kalan bir günlük kapanış, 19 Mayıs’taki 0.1950 dolar seviyesindeki gibi kısa zaman içinde yüksek volatilite ile birlikte fiyatlamanın çok kısa bir sürede dip seviyeye gelmesine doğru keskin bir düşüşe neden olabilir.

Satış baskısı yoğunlaşırsa, yükselen 200-DMA savunma hattı 0.1475 dolardan Dogecoin konusunda iyimser olan kişilerin imdadına yetişebilir. Fiyatın değişmesi durumunda, 21-DMA’nın üzerindeki kabul, 0.4020 dolar seviyesinden yatay 50-DMA’ya doğru kapıları açacaktır. Bir sonraki yükseliş hedefi, haziran ayının en yüksek seviyeleri olan 0.4600 dolar civarında öngörülüyor. Sonuç olarak, aşağı yönlü RSI ve bu cumartesine kadarki düşük seviyeler arasında DOGE fiyatı için aşağı yönlü hareket daha zorlayıcı görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku