Bitcoin (BTC)’in Ne Kadar Düşeceği Belli Oldu! İşte Nedenleri

507

Kripto para piyasasının yakından takip edilen analistlerinden Coin Bureau, kripto para piyasasının önümüzdeki dönemlerde hangi seviyeleri göreceği hakkında kritik yorumlarda bulundu. Ünlü analist, YouTube üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının dibi görmeden önce 2023’ün ilk çeyreğinde daha da düşebileceğini aktarıyor! İşte detaylar…

Ünlü kripto para analisti Bitcoin için 2023 yılının ilk çeyreğine işaret etti!

Kripto para piyasasının önde gelen kripto analistlerinden biri olan Coin Bureau, YouTube üzerinden yaptığı açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin fiyatının dip seviyeleri görmeden önce 2023’ün ilk çeyreğinde daha da düşebileceğini bildirdi. Birçok yatırımcıyı endişelendiren bu durum hakkında 30 Aralık tarihinde yaptığı açıklamalarda ünlü isim, şu sözleri söylüyor:

“Dip seviyeler muhtemelen gelecek yılın ilk çeyreğinde gelecek. Ancak BTC için dip 10.000 dolar veya biraz daha düşük olabilir ve bu nedenle çoğu altcoin yüzde 60 ila yüzde 80 oranında düşebilir…

Tarihsel Verilere Göre, Bitcoin Bu İnanılmaz Rakamları Görebilir!

Bir diğer yandan daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası, uzun bir süredir FTX çöküşünün bulaşmalarıyla uğraşıyor. Birçok kripto para birimi 2021’den bu yana inanılmaz çöküşlerle karşı karşıya kalırken lider kripto para birimi 2022’nin başlarından bu yana 50 bin dolar seviyelerinden anlık fiyatı olan 16.612,10 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı.

Ünlü analist, ilk çeyrekte kripto para piyasası için dip seviyeleri önermesinin bir nedeni olduğunu da ekliyor. İşte analistin sözleri:

“Kripto ayı piyasasının gelecek yılın ilk çeyreğinde dibe vurabilmesinin ana nedeni, bunun Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmeyi bırakmasının beklenmesidir. Şimdi, durdurmanın düşürmekle aynı şey olmadığını not etmek önemlidir, ancak kriptonun daha fazla çökmesini önlemek için muhtemelen yeterli olacaktır…

“Kripto para piyasası henüz dip seviyeleri bulmuş değil!”

Lider kripto para birimi Bitcoin için dip seviyeleri açıklayan isim, bunun ana nedeninin borsanın dip seviyeleri hala bulamaması olduğunu iddia ediyor:

“BTC’nin dibinin 10.000 dolar veya biraz daha düşük olmasının ana nedeni, borsanın henüz dibi bulamamış olması ve kripto piyasasının borsa ile yüksek oranda ilişkili olmasıdır. Borsanın yüzde 20 ila yüzde 30 daha düşmesi bekleniyor, bu da BTC fiyatında yüzde 40 ila yüzde 60’lık bir düşüşe dönüşecek.”

Son olarak lider kripto para birimi uzun bir süredir düşüş eğiliminde bulunuyor. 2022’nin başlarından bu yana düşüş yaşayan kripto para birimi, 50 bin dolar seviyelerinden 15 bin – 16 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Birçok kripto para yatırımcısı uzun süren bu kripto kışı ile ilgili endişeli olsa da, yatırımcılar önümüzdeki aylarda bu seviyelerin toparlanacağını öne sürüyor. Lider kripto para birimi BTC, son bir haftalık süreçte yüzde 1 değer kaybetti. Son 24 saatlik süreç içeriside ise yüzde 0.8 değer kazanan BTC, 16.612,10 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku