Ünlü Ekonomist Kiyosaki Yatırım Yaptığı Kripto Para Birimlerini Açıkladı!

318

Zengin Baba Yoksul Baba”nın multimilyoner yazarı, takipçilerine, Ethereum da dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimini kaçırmamaları gerektiğini söylüyor. Rich Global LLC ve Rich Dad Company’nin kurucusu Robert Kiyosaki, kısa süre önce takipçilerine “tarihin en büyük çöküşünden” önce Ethereum’a yatırım yapmalarını söyledi. Böylece en çok satan kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı, en çok tercih ettiği yatırım araçları olarak BTC, altın ve gümüşe ETH’yi de ekledi.

Kiyosaki’nin Ricası: kripto para piyasasına yatırım yapın

Multimilyoner iş adamı ve yazar, bu hafta başlarında Twitter’da uyarısını yayınladı. ABD siyasetinin mevcut durumu ve Evergrande’nin borcu göz önüne alındığında, küresel finans piyasaları için son derece karamsar bir tahminde bulundu. Ayrıca Kiyosaki hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığını şöyle açıkladı:

ABD Hükumetinin parası bitti. Kapatma yaklaşıyor. Demokratlar sorundan Cumhuriyetçileri sorumlu tutuyor. Evergrande, 200 şehirde 800 proje ile Çin’in en büyük emlak geliştiricisi ise parasız. Mesajı aldın mı? Tarihin en büyük çöküşünden önce altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum alın. Dikkatli ol.

Kiyosaki, yaygın enflasyonu nedeniyle fiat para birimlerine karşı isteksizliği ve bir değer deposu olarak hisse senetleri, gayrimenkul ve metalleri tercih etmesiyle tanınır. Bir süre önce Bitcoin’i memnuniyetle karşıladı ve hatta bu yıl en düşük noktasında daha fazla BTC satın almayı düşündü. Bununla birlikte, bu, Kiyosaki’nin kripto para birimlerinden Ethereum hakkında güvenli liman varlıklarından biri olarak bahsettiği ilk zamanlardan biri oluyor. Ethereum’un fiyatı kısa vadede Bitcoin’den daha düzensiz hareket etme eğilimindedir. Ancak, genellikle birincil kripto para biriminin zaman içindeki hareketlerini takip etti.

Kiyosaki: tartışmayı bırakın, satın almaya başlayın!

Kiyosaki için yatırım yaptığı belirli varlık sınıfı neredeyse önemsizdir. Arzusu basitçe fiat ve kaçınılmaz olarak gördüğü geleneksel para sisteminin çöküşünden kaçınmaktır. Ünlü yatırımcı mart ayında konu hakkındaki düşüncelerini Defi odaklı podcast’ında yayınladı. Ayrıca kişisel olarak kripto para piyasasına neden yatırım yaptığını şöyle ifade etti:

Bu yüzden çok fazla altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğum için minnettarım ve tartışmaya girmiyorum. Peter Schiff her zaman altın ve gümüş hakkında tartışıyor ve Max Keiser de karşılık veriyor ve bence ‘Neden tartışıyorsunuz?’

Şu anda alabildiğin kadarını al çünkü hükumet berbat durumda. Mahvolduk. Bütün ekonomimiz alt üst oldu. O kadar derinden borcumuz var ki, bataklığa batmak gibi ve siz altın, gümüş, Bitcoin hakkında tartışıyorsunuz. Sadece bir şeyler satın al.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku