JPMorgan’dan Güncel Ethereum ve Bitcoin Raporu: Kurumsal Yatırım Nereye Akıyor?

167

Yakın tarihli bir raporda, JPMorgan analistleri, Ethereum (ETH)’un ezeli rakibi Bitcoin (BTC)’e kıyasla çok daha sağlıklı kurumsal talep gördüğünü iddia ediyor.

Kurumsal yatırımcı Ethereum’a yöneliyor

JPMorgan raporu, Chicago merkezli dev CME Group tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinin geriye dönük olarak ivme kaybettiğini ortaya koyuyor. Ağustos ayından bu yana CME’de işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin sayısında istikrarlı bir düşüş var. Öte yandan, Ethereum aynı dönemde açık pozisyon açısından keskin bir artış gördü. Bununla birlikte, JPMorgan analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou kısa süre önce lider altcoin’in gerçek değerini araştıran bir rapor yayınladı.

Ethereum‘un gerçek değerini anlamaya çalışmak için hashrate ve benzersiz adreslerin sayısına bakılması gerektiğini savunan analist, ETH’nin gerçek değerinin 1500 dolar civarında olduğunu iddia atti. Panigirtzoglou, akıllı sözleşme sektöründe artan rekabetin, öncü olmasına rağmen Ethereum’un hakimiyetini tehdit ettiğine inanıyor.

Ethereum katilleri iş başında

JPMorhan analizin bir kısmı, Ethereum’un proje olarak artık o kadar eşsiz olmadığı fikrine dayanıyor. Ethereum, kripto para piyasasında akıllı sözleşmelerin konseptine ve uygulanmasına öncülük etti. Ancak, aynı özellikleri sunarak Ethereum’un pazar payını ele geçirmek isteyen “ethereum katilleri” artık piyasadan ilgi görmeye başladı. Panigirtzoglou bu konuda şunları vurguladı:

Etehreum artık eşsiz değil. Binance ve Solana’dan rekabet görüyorsunuz. Ve gelecekte daha fazla benzer proje olacak.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Direnç Noktaları!
 

Ethereum (ETH)’un rakipleri piyasaya iddialı girmiş olsa da, Ethereum’u yenmek zor olabilir. Bazı büyük risk sermayesi yatırımları bu projeleri desteklese bile, inovasyonun çoğu hala Ethereum’da gerçekleşiyor ve daha sonra diğer projelere yayılıyor. Bu, merkeziyetsiz finans (defi) ve NFT’ler için geçerlidir, bunlar önce Ethereum’da ortaya çıkan ve daha sonra diğer projelere taşınan özelliklerdir. Ayrıca ETH 2.0’da kilitli toplam değer yeni bir ATH’ye ulaşırken, madenci zorluğu da zirve yaptı. Skale Labs CEO‘su Jack O’Holleran’ın Insider’a şunları söyledi:

Diğer projelerde duyurulan büyük ortaklıklara rağmen, geliştiricilerin mutlak çoğunluğunun Ethereum girdabına çekildiğini görüyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku