Glassnode Bitcoin Verileri Açıklandı: İşte Kritik Metrik ve Direnç Noktası!

755

Kripto para endüstrisi, son birkaç aydır türbülansa girdi. Eylül ayının genel olarak volatil ve verimsiz geçmesine ek olarak, Çin’den gelen sert yasaklar kripto para birimlerinin fiyatlarında büyük oranda düşüşe neden oldu. Bitcoin (BTC) ve altcoin‘ler bitmek bilmeyen bu FUD ortamında sert düzeltmeler yaşadı. BTC, Çin’in kapsamlı yasaklarından sonra, 1 ayın en düşük seviyesi olan 39.787.61 dolara geriledi.

0.1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı yeni ATH’ye ulaştı

Pek çok perakende yatırımcı, “dipten satın almak” için yaşanan fiyat düşüşünden yararlandı. Bu iddia, kripto piyasası analiz platformu olan Glassnode’dan alınan veriler tarafından doğrulanmaktadır. Glassnode’dan alınan güncel verilere göre, en az 0.1 BTC tutan (yaklaşık 4.261.43 dolar) Bitcoin adreslerinin sayısı, 4 ayın en yüksek seviyesi olan 3.246.533’e yükseldi. Başka bir deyişle, son düşüş, daha fazla yatırımcının BTC biriktirmesi için büyük bir fırsat olurken,  bazıları da ya ilk kez BTC aldı ya portföylerini artırdı.


Bitcoin fiyatı konusunda iyimser olan birçok kişi, Bitcoin’de yeni pozisyonlar almak için genellikle fiyat düşüşleri dönemlerini bekliyor. Birçok yatırımcı ön plana çıkan altcoin’leri almaya başlarken, düzeltme dönemleri genellikle kısa bir zaman dilimi içinde satın alma ve kar elde etme fırsatı olarak hizmet ediyor.

 BTC, 45 bin dolar seviyesini aşmalı!

Bitcoin fiyatı, 40.936.56 dolardan, son 24 saat içinde en yüksek 42.839.75 dolara çıkmayı başararak hafif toparlanma belirtisi görmeye başladı. İstikrarlı veya sürdürülebilir bir yükseliş trendi için Bitcoin, perakende yatırımcıların şu anda sahip olduğu kapasitenin ötesinde yoğun bir satın alma ivmesine ihtiyaç duyacaktır.


An itibariyle 42.142 $ dolardan işlem gören, Bitcoin’in son bir haftanın en yüksek seviyesi olan 48.328.37 dolar seviyesine tekrar ulaşabilmesi için 45. bin dolardaki direnç noktasının üzerinde işlem yapması gerekecek. Bununla birlikte, Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisinin, son on yılda her yıl Çin’den gelen yasak ve tehditler nedeniyle yayılan FUD etkisine karşı bağışıklık kazandığı kanıtlandı.  Bu mevcut yasaklar, orta ve uzun vadede bir istisna olmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku