Robert Kiyosaki: Bitcoin (BTC)’in Çakılması Sevindirici Bir Haber!

18

Ünlü finans kitabı ‘Rich Dad Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki, geçtiğimiz yıllarda ciddi bir Bitcoin savunucusu olmuştu. Geçen yıl bir miktar Bitcoin biriktiren yazar, Bitcoin topluluğunun bir misyoneridir. Genellikle diğer yatırımcıları ellerindeki BTC’yi tutmaya teşvik ederken aynı zamanda geleneksel pazarın olumsuz taraflarını da vurguladı. Yakın tarihli bir tweet’inde Kiyosaki, Bitcoin’in 30 bin doların altına düşmesinin neden çekici olduğuna dair pek de popüler olmayan bir görüş ortaya koyuyor.

Kiyosaki Bitcoin’deki fiyat düşüşünün bir fırsat olduğunu düşünüyor

Yakın zamanda COVID-19 pandemisi küresel ekonomiyi vurduğunda 9000 dolardan Bitcoin aldığını açıklayan Kiyosaki, Bitcoin’in bu yıl test ettiği en düşük fiyat seviyelerinden birinde bir giriş noktası tespit etti. Ayrıca Kiyosaki, kötü durumda olan ekonomide, neden ne Bitcoin’in ne de altının suçlu olmadığına inandığını şu şekilde açıklıyor:

Bitcoin çöküyor. Harika haber. Fiyat 27 bin dolara ulaştığında tekrar satın almaya başlayabilirim. Lot, küresel makro ortama bağlı olacaktır. Sorunun altın, gümüş veya Bitcoin olmadığını unutmayın. Sorun hükümetteki beceriksizler, Fed ve Wall Street. 2000 yılında altının 300 dolar olduğunu da unutmayın.

Bitcoin piyasasının geleceği

Piyasa bir yandan hareket ederken, Bitcoin yatırımcıları da haklı olarak tetikte, boğaların nereye yerleşeceğini görmek ve nihayetinde satın alma kararlarında onlara yardımcı olmaları için bekliyorlar. Bitcoin geçen hafta birkaç kez 40 bin dolara tekrar ulaştığından, piyasa son zamanlarda yaşanan iki haftalık kıyımın ardından düzelmeye başladı. Ancak ayılar yükseliş momentumunu sürdüremedi ve önde gelen kripto para birimi 35 bin doların altına düştü.

Bununla birlikte, bu raporun yayınlandığı sırada, Bitcoin (BTC), analistlerin bu haftanın başlarında tahmin ettiği ve mevcut fiyatındaki engelleri aştıktan sonra potansiyel olarak fiyatları bir kez daha 40 bin dolara gönderebilecek kısa vadeli bir düzeltme olarak kabul edilebilecek bir seviye olan 36.745 dolara doğru gidiyor.

Hindistan hükümetinin yaptığı açıklama piyasayı yükselişe geçirdi

Birçok temel faktör, Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketini dikte ediyor. Çin’den gelen son baskı, piyasayı bu ay görülen en düşük fiyatlara gönderirken, OTC ticaretindeki son artışın ardından uzun vadede piyasanın istikrarını artırması bekleniyor.

Aşırı kaldıraçlı pozisyonların yarattığı korku ve panik, piyasayı bulutlandırarak fiyatların bir kez daha düşmesine neden olduğu için sürekli olarak tasfiye edildi. Son zamanlarda Hintli yatırımcılar piyasaya tam güçle geri dönerken, Hint hükümeti tarafından yapılan bir kripto yasağının bulunmadığına ilişkin açıklama sayesinde, önümüzdeki haftalarda piyasa yükselişe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku