JPMorgan Analisti: Bitcoin (BTC) Orta Vadede Bu Seviyelerden İşlem Görecek

22

JPMorgan stratejisti, Bitcoin fiyat çöküşünün bitmediğini söylüyor. JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin için orta vadeli gerçeğe uygun değerin şu anda 24 bin ila 36 bin dolar arasında olduğunu söyledi.

Analist: Bitcoin kısa vadede düşmeye devam edecek

JPMorgan analistleri, Bitcoin (BTC) fiyatı için son 10 yıldaki en kötü Mayıs ayının ardından, en büyük kripto para biriminin kısa vadede düşmeye devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtti. JPMorgan stratejisti ve Bitcoin uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou, müşterilere verdiği son araştırma notunda, zayıf kurumsal talebin Bitcoin fiyatını 30 bin doların altına çekmesinin mümkün olduğunu yazdı. JPMorgan analisti, Bitcoin’in altının volatilite oranlarına dayanarak, Bitcoin (BTC)’in orta vadede 24 bin ila 36 bin dolar arasında işlem yapmaya devam edeceğini tahmin etti ve sözlerine şöyle devam etti:

Bitcoin’in altına yaklaşık x4 volatilite oranına dayanan Bitcoin için gerçeğe uygun değer, 145 bin doların 1/4’ü veya 36 bin dolar olacaktır. BTC’nin altının mevcut volatilite oranına göre yaklaşık x6 olan Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri, 145 bin doların 1/6’sı veya 24 bin dolar olacaktır. Bu nedenle orta vadede 24 bin ila 36 bin dolar arasında bir gerçeğe uygun değer aralığı öngörüyoruz.

Panigirtzoglou, JPMorgan’ın Bitcoin fiyatı için uzun vadeli bir “teorik hedef” olarak hala 145 bin dolarlık bir fiyat işareti gördüğünü şöyle ifade etti:

Bitcoin oynaklığının altına yakınsadığını ve yatırımcı portföylerinde Bitcoin tahsislerinin altınla eşitlendiğini düşünüyorum.

Kurumsal portföylerde dijital altın ile geleneksel altın karşılaştırması

Ünlü analist, konuya ilişkin olarak ayrıca şunları ekledi:

145 bin dolar, şu anda yaklaşık 2,7 trilyon dolarlık yatırım amaçlı özel sektör altın sahipleriyle eşitleyecek olan Bitcoin (BTC)’in beklenen fiyatı. Söylemeye gerek yok, oynaklıkların veya tahsislerin tam olarak yakınsaması veya eşitlenmesi öngörülebilir gelecekte olası değildir.

Uzun vadeli ivmenin teslimiyet sinyali vermesi için fiyat düşüşlerinin 26 bin dolar seviyesine gelmesi gerekecek.

Panigirtzoglou, kurumsal yatırımcıların 19 Mayıs’taki büyük bir kripto çöküşünün ardından düşüşü satın almak konusunda isteksiz göründüklerini şu sözleriyle kaydetti:

Özellikle altına göre dalgalanmadaki artışın, çekiciliği azalttığı için daha fazla kurumsal benimsemeye engel olduğunu görüyoruz. Kurumsal portföylerde dijital altın ile geleneksel altın karşılaştırması var.

JPMorgan daha önce, Bitcoin 30 bin dolar civarında beş ayın en düşük seviyelerine dokunduğu için büyük kurumsal yatırımcıların BTC’yi altın lehine boşalttığını öne sürmüştü. Pazartesi günü, kıdemli bir finansal analist ve emtia tüccarı olan Peter Brandt, BTC fiyatının yakın gelecekte sıçrama olasılığının olup olmadığını sorguladı. CoinGecko verilerine göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saat içinde yaklaşık %1 düşüşle 35.888 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi son 30 gün içinde yaklaşık %37 kaybetti, ancak geçen yıla göre hala %286 oranında yükselmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku