Çinli Kripto Para Madenciliği Ekipmanı Üreticisi Şirketten Sert Açıklama!

87

Çinli kripto para madenciliği ekipmanı üreticisi Canaan, endüstrinin ekolojik endişeleri gerekçe göstererek, Çin’deki kripto para madenciliği üzerindeki ayrım gözetmeyen devlet baskısına karşı sesini yükseltti.

Kripto para madenciliği isthidam sağlıyor

Kripto para madenciliği, büyük ölçüde Çin’deki fosil yakıtlarla desteklenen ve Pekin’in karbon emisyonu hedeflerini engelleyen  yoğun enerji gerektiren bir süreçtir. Ancak Canaan CEO’su Zhang Nangeng, katıldığı bir konferansta, temiz enerjiyle çalışan tesislerin korunması gerektiğini söyledi. CEO, kripto para madenciliğinin aşırı enerji kullanarak ve istihdam sağlayarak aslında ekonomik olarak oldukça verimli olduğunu savunuyor. Zhang şunları söyledi.

 Kâr amacı güden madenciler, arz fazlası ve muhtemel enerji israfını gösteren düşük elektrik fiyatlarına sahip bölgeleri tercih ediyor. Bitcoin madencileri aynı zamanda yoksul bölgelerde istihdam yaratılmasına yardımcı oluyor ve böledeki halkın ve yerleşmelerin ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

Çin’de baskılar devam ediyor

Zhang’ın yorumları, Çin Devlet Konseyi’nin kripto para madenciliği ve ticaretini engelleme kararının ardından geldi. Bu arada, İç Moğolistan’ın ana madencilik merkezinde, madencilik faaliyetlerini durdurmak için önerilen önlemler var. Ek olarak, hidroelektrik açısından zengin Sichuan bölgesindeki enerji düzenleyicileri, kripto para madenciliğini araştırmak için yakın zamanda yerel enerji üreticileriyle bir araya geldi.

Bitcoin (BTC) Madencileri Çin'i Terk Ediyor! İşte Son Gelişmeler!

Baskı, Çinli madencilerin Kuzey Amerika’ya göcmesine neden oluyor. Bu uyarıya ek olarak, Canaan CEO’su müşterilerin madencilik ekipmanı için yeni siparişleri de ertelediğini ekledi. Öte yandan, sıkı önlemler bazı madencilerin ekipmanlarını “değerinin altından satmalarına” neden olarak fiyatları daha ucuz hale getirdi. Zhang’a göre, Bitcoin madencilik makinelerinin fiyatları yaklaşık bir ay öncesine göre  yüzde 20-30 düştü.

 Şirket yurt dışına açılıyor

Bu belirsizliği hesaba katarak  Canaan, denizaşırı genişlemesini hızlandırdı. Canaan, son kazanç raporunda, toplam gelirlerinin yüzde 78,4’ünün denizaşırı pazarlardan geldiğini söyledi. Şirket, ilk çeyrek satışlarında yüzde 500’e yakın bir artışla 402.8 milyon yuan’a (63.12 milyon dolar) ulaştığını bildirdi.

Piyasa Öncüsü: Çin'den Gelen Bitcoin Haberleri Kötü Değil! İşte Nedeni...

Yabancı müşteriler arasında Kanada’nın Hive Blockchain Technologies ve toplam siparişlerinin yüzde 70’inden fazlasını oluşturan ABD merkezli Core Scientific bulunmaktadır. Donanım şirketi ayrıca Bitcoin madenciliğine doğru genişliyor. Kısa süre önce Singapur’da bir ofis kurdu ve Kazakistan’da bir kripto madenciliği işi başlatmaya hazırlanıyor.

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku