Kıdemli Analistten Bitcoin Yorumu: Boğa Piyasası Ne Zaman Bitecek?

536

Popüler kripto para analisti ve trader’ı Benjamin Cowen, geçtiğimiz günlerde paylaştığı analiz videosunda lider kripto para birimi Bitcoin hakkında görüşlerini paylaştı. Analist, Bitcoin’in 2021 yılını büyük bir patlama ile bitirmeyeceğine ifade etti.

Analist, Bitcoin’in yılı büyük bir patlama ile kapatmayacağını düşünüyor

Yakın zamanda paylaştığı bir YouTube videosunda, kripto para piyasasının ünlü ismi Benjamin Cowen, lider kripto para birimi Bitcoin hakkındaki önemli analizlerine yer veriyor. Usta analist Bitcoin’in devasa bir yeniden birikim aralığında olduğunu düşünüyor. Analist, büyük resme bakıldığında Bitcoin’in tüm yıl boyunca 28.000 ila 65.000 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem gördüğünü ifade ediyor. Cowen konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

2021’in başlangıcında başladığımız yer 28.000 dolar, 29.000 dolar civarındaydı. Peki şimdiye kadar ne yaptık? Çok bir şey değil, değil mi? Sonunda yılın sonuna girerken bundan kurtulabilir miyiz? Evet, kesinlikle mümkün. Ama bakın: Bitcoin için 2021’in, yılın çoğunu yatay geçiş yaparak geçirdiğimiz anlamda parabolik bir ralli yılı olarak düşeceğini düşünmüyorum.

Düşük aralık ile yüksek aralık arasındaki mesafe önemli görünse de Cowen, Bitcoin sahiplerinin muhtemelen 2 kattan biraz daha fazla kazançlar karşısında heyecanlanmayacaklarını savunuyor. Deneyimli kripto para analisti bu konuda ise şu yorumda bulunuyor:

Bitcoin için 2021’de olanlara bir göz atın, çok fazla hiçbir şey yok. Yaklaşık %130’luk bu aralıkta az çok bulunduk. Size garanti ederim ki çoğu BTC yatırımcısı %130 için yataktan bile kalkmıyor.

Cowen: 2021 Bitcoin için yeniden birikim yılı olacak

Kripto trader’ı, Bitcoin için 2021 yılını “Büyük Biriktirme Yılı” olarak adlandırdığını paylaşıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce analizlerini paylaştığımız Cowen, BTC’nin boğa döngüsünü 2022’ye kadar uzatmasını beklediğini ifade ediyor. Analist konuya yönelik şu ifadeleri kullanıyor:

Bence bugün çok fazla yenilik eğilimi var, çünkü aralığın en üstüne geri döndük. Tıpkı Ocak 2021- Mart 2021’de çok fazla coşku olduğu gibi. Buradan kesinlikle çıkabiliriz… Ama yine de baktığım tüm verilere dayanarak, döngünün en azından 2022’ye kadar uzaması gerektiğini düşünüyorum. Ve 2021 aralığına baktığımda sadece ‘2021’in büyük ölçüde uzun bir yeniden birikim yılı olduğunu biliyorsunuz’ diyorum.

Usta analistin yorumlarının yanı sıra lider kripto para birimi Ekim ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin doların ardından uzun bir süre 60-61 bin dolar aralığında konsolide oldu. Yazım sırasında Bitcoin günlük yüzde 5,84 artış ve haftalık yüzde 6,11’lik artışla 65,583 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku