Teknik Analist Ethereum Hedeflerini Paylaştı

274

Geniş bir takipçi kitlesine sahip bir kripto para analisti, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH)’un boğa piyasasının 2022’ye kadar uzayabileceğini öngörüyor. Analist, Ethereum’u “tam bir canavar” olarak nitelendiriyor. İşte analistin ETH hakkındaki fiyat tahminleri…

Analist ETH’nin önümüzdeki yıl da yükseliş eğilimini koruyacağını düşünüyor

Kripto para piyasasının ünlü analisti ve trader’ı Benjamin Cowen, yeni bir strateji oturumunda 598 bin YouTube abonesine lider altcoin Ethereum (ETH)’un 2020 Mart ayından bu yana güçlü bir yükseliş trendinde olduğunu ifade ediyor. Analist ETH’nin 18 ayda sürekli olarak yükseldiğine dikkat çekiyor. Cowen’in grafiğine göre, ETH, Mart 2020’de 86 dolar gibi düşük bir fiyattan 4.700 dolara yükselen bir yükseliş çizgisiyle istikrarlı bir tırmanış sürdürüyor.

Trader’ın uzun vadeli bakış açısına göre, altcoin iki yıldan kısa bir sürede yüzde 5.365’in üzerinde şaşırtıcı kazançlar elde etti. Kripto analisti, Ethereum (ETH)’un yükseliş trendinin gelecek yılda da devam edeceğine inandığını söylüyor. Dahası Cowen, ETH’nin değerini daha yüksek seviyelere taşıyabilecek birkaç temel katalizörün altını çiziyor. Analiste göre olası katalizörler ise şunlar:

Hala 2022’ye girerken ve özellikle de Birleşme yaklaşırken Ethereum’un nispeten yükseliş eğiliminde olması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca 2022’de spekülasyon yapacağımız bazı şeylerin Ethereum için vadeli ETF gibi şeyler olacağını ve bu alana daha fazla kurumsal yatırımcının geleceğini varsayıyorum.

Cowen’a göre Ethereum, diğer altcoin’lerden daha üstün olmaya devam edecek

Merakla beklenen Ethereum yükseltmesi, ağın mevcut proof-of-work konsensüs mekanizmasını daha çevre dostu, güvenli ve verimli bir proof-of-stake modeliyle değiştirecek. Güncelleme, 2022’nin ilk çeyreği kadar erken bir tarihte gerçekleşebilir. Cowen, Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı Ethereum’a bakarak, parite için bir sonraki önemli kilometre taşı olacağını söylediği şeyi şöyle özetliyor:

Bence bariz hedef, önce yerel en yüksek seviyeyi kırmak ve ardından 0.1 BTC yani 6.571 dolar değerine ulaşmak olacak. Bu önemli olurdu. 0.1 BTC ne anlama gelir? Bitcoin’in sadece %10’u… Yani eğer Bitcoin 61.000 dolardaysa, ETH/USD 6.100 dolarda demektir… Bu önemli bir dönüm noktası olur.

Kriptoarena.com olarak daha önce analizlerine yer verdiğimiz deneyimli analist Cowen, Ethereum’un uzun vadeli bir zaman diliminde diğer altcoin’lerden daha iyi performans göstermeye devam edeceğine inandığını da sözlerine ekliyor. Cowen, Ethereum (ETH)’a yönelik şu açıklamaları yapıyor:

Günün sonunda, Ethereum tam bir canavar. Ve neden bu kadar çok altcoin’in Ethereum’a karşı kan kaybettiğini merak ediyorsunuz. Bakın, altcoin’lerin buna ayak uydurması gerekir. Birçoğu sadece ona ayak uydurmuyor. Ethereum’un sahip olduğu bu hız muhtemelen yakın zamanda durmayacak. İşte mesele bu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku