Londra Kripto Para Tutkunu Türk Berberi Konuşuyor!

166

İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Londra’da Hairbysam markasıyla hizmet veren Samet Zili isimli bir Türk kuaför, kendi alanında bir ilke imza attığını açıkladı. Londra’da yaşayan Türk kuaför,  güzellik salonuna gelen müşterilerden kripto para birimleri ile ödeme alan ilk kuaför olduğunu ifade etti. İşte İngiltere’de yaşayan Türk kuaförün konuya ilişkin açıklamaları…

Kripto para birimleri Covid-19 pandemisinde daha da popülerleşmeye başladı

İlk olarak 2009 yılında merkeziyetsiz bir şekilde oluşturulan ilk dijital yatırım aracı olan Bitcoin’in ardından kripto para birimleri yatırım aracı olmaktan çıkıp gündelik hayatın bir parçası olma yolunda ilerliyor. Dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul eden kurumların sayısı giderek artarken, bu akıma Londra’da hizmet sunan Hairbysam isimli güzellik salonunun sahibi İzmirli kuaför Samet Zili de katıldı.

Samet Zili, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kullanmaya başlayarak bu alanda öncü olduklarını vurguluyor. İzmirli kuaför Zili, Kriptoarena.com olarak daha önce de ifade ettiğimiz gibi, COVID-19 pandemisiyle birlikte popüler bir yatırım ve transfer aracına dönüşen dijital varlıklar ile ödeme alma fikrinin yaptığı gözlemler sonucu ortaya çıktığını ifade ediyor.

Türk kuaför, dijital varlıkların ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinin yaygınlaşacağını düşünüyor

Londra’da kuaförlük yapan Zili, salonuna gelen müşterilerin bir bölümünün saçları yapılırken bir yandan kripto para piyasalarında işlem yaptığına şahit olduğunu dile getiriyor. Zili, müşterileri ile sohbet ederken bunu ödeme yöntemi olarak sunma fikrini paylaştığında olumlu geri dönüşler aldığını ifade ediyor. Önce bu yöntemi kullanan işletmeleri araştırdığını söyleyen kuaför, o süreçte dünyada henüz hiçbir kuaförün bu yöntemi kullanmadığını öğrenince bu alanda öncü olmak istediğini belirtiyor.

Hairbysam’ın sahibi, dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kullanma uygulamasının, markasını dünyaya açma hedefinin bir ayağı olarak hayata geçirdiğini dile getiriyor. Dünyada ilk kez kuaför salonlarında kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden Zili, konuya ilişkin olarak şu yorumlarda bulunuyor:

Hairbysam markasını dünyaya açma yolunda önemli bir fırsat oldu benim için. Teknik hazırlıkları yaparak kriptoyla ödeme almaya başladık. Şimdi müşterilerimizin neredeyse üçte biri bu şekilde ödeme yapıyor. Yakın gelecekte bu yöntemin daha da yaygınlaşacağını ve fiziki paranın büyük ölçüde ortadan kalkmasını bekliyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dha.com.tr/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku