JPMorgan’dan Bitcoin Uyarısı: Önümüzde Daha Kasvetli Günler Var!

79

Son altı hafta, Bitcoin (BTC) tarihinin en kötü dönemlerinden biri olarak kayda geçti. Sadece 12 yıldır var olmasına rağmen, dünyanın en değerli kripto para birimi, fiyat dalgalanmalarından derin hasar gördü. Ancak finans devi JPMorgan’ın yeni bir raporuna göre, son haftalarda hızla düşen Bitcoin fiyatı, istikrara kavuşmadan önce daha da düşebilir.

Fiyat daha da düşebilir

Lider kripto para birimi Bitcoin, belki de en zorlu dönemini yaşıyor. BTC, sonunda Nisan ortasında yaklaşık 64 bin dolarlık bir ATH’ye ulaştı, fakat o zamandan beri yaklaşık 30 bin dolarlık bir değer kaybına uğradı. Bu, yatırımcıların varlığın zayıf performansı nedeniyle hatırlayacağı iki yıl olan 2014 ve 2018’den daha kötü.

Analist Uyardı: ''Ölüm Çaprazı'' Belirdi! Bitcoin Bu Seviyeye Düşebilir!

CNBC ve Yahoo Finance’in bildirdiğine göre, JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou bir araştırma raporunda, Bitcoin fiyatının bir düzeltmeden sonra istikrara kavuşmadan daha da düşebileceğini yazdı. Analist şunları söyledi:

Artık bu oynaklık oranının geçen yazki 2x seviyelerine döndüğünü görmemiz olası görünmüyor. Orta vadede umut edebileceğimiz en iyi şey, bu oynaklık oranının şu anda yaklaşık 6’x’ten yıl sonuna kadar yaklaşık 4x’e kısmen dönmesidir.

Kurumsal yatırımcılar kaçıyor

Rapora göre, lider kripto para birimi Bitcoin, 24 bin ila 36 bin dolar arasında orta vadeli bir gerçeğe uygun değere sahip. JPMorgan’ın Bitcoin’in daha da düşebileceğini düşünmesinin nedenlerinden biri, kurumların varlığı satın almaya ara vermesidir. Para birimi aşağı doğru hareket etmeye devam ettiği sürece, büyük ölçekli yatırımcılar ondan veba gibi kaçınmaya çalışıyorlar. Rapor şunları ekledi:

Geçtiğimiz haftalardaki yükseliş ve düşüş dinamiklerinin, özellikle Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto para pazarlarının kurumsal olarak benimsenmesinde bir gerileme var. Özellikle altına göre sadece oynaklığın artmasının, kurumsal portföylerde dijital altının geleneksel altına karşı çekiciliğini azalttığı için daha fazla kurumsal benimsemeye engel olduğunu belirtiyoruz.

Bitcoin Dominance Değeri 2017 Yılı ile Aynı Grafiği Çiziyor

Rapora göre JPMorgan, oynaklığın 2021 boyunca devam etmesinin muhtemel olduğunu ve yıl bitmeden seyrin ancak kısmen iyileşebileceğini belirtiyor.

Bloomberg’den Bitcoin raporu

Her zaman olduğu gibi, deneyimli piyasa uzmanları, yatırımcıları Bitcoin hakkında daha uzun vadeli bir görüş almaya çağırdı. Tecrübeli analist Peter Brandt, mevcut koşullar altında BTC/USD için nihai taban 21 bin dolar olacağını söyleyerek yükselişin devam edeceğini öngördü.

En son aylık raporunda kripto para birimlerini “indirimli ve yenilenmiş” olarak tanımlayan Bloomberg Intelligence’dan bir başka iyimser yükseliş görüşü geldi.

Bitcoin’in 20 bin doların altında kalmaktan ziyade 100 bin doların üzerine çıkacak.

Kaynak Bitcoinist.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku