JPMorgan’dan Kripto Para Hamlesi: İş İlanları Verildi!

21

JPMorgan, Bitcoin ve Ethereum piyasalarında deneyimli kripto para piyasası konusunda deneyimli çalışanlar arıyor. JPMorgan Chase & Co, kripto konusunda bilgili çalışanları ve Bitcoin ve Ethereum’da deneyimli olanları çağıran iş ilanlarını duyurdu. İş ilanlarının tümü, banka çok dikkatli olsa da bankacılık işlemleri ve tüketici ödeme hizmetlerinin bir parçası olarak kripto para birimi hizmetlerini dahil etme niyetlerini ortaya koyuyor.

JPMorgan kripto para ödeme yöntemlerini etkinleştirme odaklı çalışıyor

JPMorgan, Chicago merkezli bir “Kripto Para Risk Yöneticisi Başkan Yardımcısı” için bir gönderi bildirdi. İlana göre Başkan Yardımcısı, bankanın kripto piyasası ile ilişkili riskleri tanımlamasına ve yönetmesine yardımcı olmak için bankanın risk yönetimi ekibiyle birlikte çalışacak. Bankanın “kripto piyasası bilgisini” geliştirecek, ekip ile birlikte çalışacak ve “çeşitli iş alanları girişimleri için destekleyici analizler” sağlayacaktır.

Bankanın kripto para piyasası üzerine çalışmalar yürütecek pozisyonlar ile ilgili olarak niyetini ortaya koyan ve yakın zamanda duyurulan diğer gönderiler arasında “mevcut piyasayı ve düzenleyici ortamı anlamak” ile görevli bir “Kripto Para Risk Yöneticisi Yardımcısı” da yer alıyor. Kripto Risk Yöneticisi Yardımcısı ayrıca bankanın uyum ve risk yönetimi ekiplerinin kripto piyasasıyla ilişkili riskleri azaltmalarına yardımcı olacak.

Ayrıca, bankanın Yeni Ödeme Yöntemleri ekibindeki işe alınacak bir Başkan Yardımcısının rollerinin bir kısmı da “özellikle yeni ödeme yöntemlerini etkinleştirmeye odaklanan ürün ve saha ekipleriyle yakın iş birliği yapmak” olacaktır. Banka, bu gönderide yalnızca kripto para piyasasından bahsetmedi. Bu ilanlar, kripto tekliflerini, özellikle tüketici ödemelerinde ve yıllık işlemlerde 1 trilyon doların üzerinde değer yaratan ticari hizmetlerinde genişletme arzusu olan bir bankadan bahsediyor.

JPMorgan özellikle, JPM coin ve Onyx Blockchain projesi üzerinde duruyor

Banka, genel olarak CEO’su Jamie Dimon’un 2017’deki Bitcoin dolandırıcılık açıklamaları ile ilişkilendirilen kripto birimleri hakkındaki kamuoyu görüşünü tersine çevirdiğinden beri kripto para piyasasına ilgisini göstermeye başladı. JPMorgan tarafından, JPM coin ve Onyx Blockchain projesi geçen yıl oluşturuldu. Bunlara ek olarak, JPMorgan mart ayında resmî web sitesi üzerinden, çoğu Onyx’i geliştirmek ve yönetmekle ilgili toplam 34 Blockchain gönderisini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku