Celsius CEO’su: Elon Musk Kripto Para Piyasasında Sadede Bir Turist

11

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Miami Bitcoin (BTC) 2021 Konferansına katılan önemli isimlerden biri oldu. Celsius, Elon Musk ve sektördeki diğer meseleleri de kapsayan uzun bir konuşma yaptı. Musk’ın attığı en son tweet hakkında da konuşan CEO, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Elon Musk olmadan da başaracağız

Mashinsky, Elon Musk’ın kripto para sektöründe sadece bir turist olduğunu belirterek şunları söyledi:

 Elon Musk’ın takipçi toplamak için sektörde olduğunu düşünüyorum. Onun dünyayı daha iyi bir yer yapmak için aramızda olduğunu düşünmüyorum ve Elon’la ya da Elon’suz hedeflerimize varacağız.

Bitcoin, Musk’ın dün günün erken saatlerinde attığı “kırık kalp” tweetinin ardından yüzde 5’in üzerinde düştü.Tesla CEO’sunun attığı tweetler, kripto para piyasasını büyük ölçüde etkiliyor. Yaklaşık bir ay önce Musk, ekolojik endişeler nedeniyle Tesla için Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak sakıya aldıktan sonra büyük bir endişe yarattı. Bazı kripto para savunucuları Musk’tan bıktıklarını ve bazıları Musk’ın amacının piyasa manipülasyonu olabileceğini öne sürdüler.

Elon Musk Bitcoin (BTC)lerini Satmadı: Tek Adam Rejimi Güvenilir mi?

Mashinsky de bu duyguyu paylaşan tek kripto savunucusu değildi; Ünlü bitcoin boğası Anthony ‘Pomp’ Pompliano konferansta şunları söyledi:

 Elon Musk tweet atmaya devam ediyor, Bitcoin fiyatı muhtemelen olması gerekenden daha düşük kalmaya devam ediyor, bu da tüm insanlara ucuz Bitcoin satın alma fırsatı veriyor.

Celsius’un başarısı

Celsius, platformda depolanan varlıklarda 17 milyar doları aştı ve BTC holdinglerinde yeni  zirveye ulaştı. Şirket ayrıca yakın zamanda 800 bin perakende kullanıcıyı geçti. Röportajda Mashinsky, bankaların faiz oranlarındaki saldırganlık eksikliğinin Celsius’un başarısında önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Mashinsky, bugün getiri üreten piyasalarda görülen birçok stablecoin APY’sine atıfta bulunarak, “JP Morgan’ın size ödediğinden neredeyse 100 kat daha fazlasını yapabilirsiniz” dedi. Yönetici, “Celsius bir HODLer topluluğudur” diye ekledi. Mashinsky, Celsius’un kurumlardan 700 milyon doların üzerinde kredi kaynaklı para topladığını ve yaklaşık yüzde 80’inin perakende tüketicilere getirisi olarak dağıtıldığını söyledi ve “gerçek Robinhood bu” dedi.

Finansın Geleceği

DeFi, sektörü sallamaya devam ediyor. Celsius’un rekabeti sorulduğunda Mashinsky, BlockFi ve diğer getiri üreten firmalara göre rekabet avantajının beş getiri kaynağına sahip tek şirket olmaktan kaynaklandığını söyledi. Yakın tarihli bir haber bültenine göre, şirket yeşil enerjiyle desteklenen madencilikte 200 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Kurumlar sektöre dahil olmaya devam ederken, perakende büyümesi muhtemelen DeFi sahnesinde de devam edecek gibi görünüyor. Celsius ve sahnedeki daha geniş verim üreten platformlar için parlak bir gelecek var.

Kaynak Newsbtc.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku