JPMorgan Bitcoin İçin Sinyali Verdi: 45 Bin Dolar!

167

Amerikan yatırım bankası JPMorgan, lider kripto para birimi Bitcoin için kritik seviyeleri açıkladı ve 45 Bin dolar seviyesine işaret etti! Peki, Bitcoin için sıradaki seviyeler neler? İşte detaylar…

JPMorgan Stratejistleri Bitcoin için 45 Bin dolara işaret etti!

Kripto para piyasası uzun bir süredir sessizliğini sürdürürken, lider kripto para birimi Bitcoin, az da olsa değer kaybı yaşadı. Bununla beraber Bitcoin (BTC), altının değer saklama aracı ve enflasyona karşı korunma aracı olarak asırlık hâkimiyetine meydan okuyacak güçlü bir rakip olarak ortaya çıktı. JPMorgan’daki stratejistler, altının fiyatının, birçok yatırımcının iki varlığı birbirinin yerine geçebilir olarak gördüğünü varsayarak, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesinden önemli ölçüde daha yüksek işlem görmesi gerektiğini öne sürdüğünü söyledi.

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı! Beklenen Seviyelere Dikkat!

Analistlere göre, külçenin ons başına 2.000 doların biraz altındaki mevcut fiyatı göz önüne alındığında, dünyanın önde gelen kripto para biriminin 45.000 dolar civarında bir yerde işlem görmesi gerekiyor. Bitcoin şu anda stratejistlerin olması gerektiğini söylediği seviyeden yaklaşık %70 daha düşük olan 26,512 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, her ikisinin de değer deposu olarak hizmet ettiği önermesi, Bitcoin’in sadece 14 yıldır var olduğu, altının ise yüzyıllardır bu rolü oynadığı göz önüne alındığında, bazı yatırımcıları ikna edemeyebilir. Bu nedenle, kurumsal yatırımcıların çoğu güvenli liman varlığı olarak altına bağlı kalırken, Bitcoin bireysel yatırımcılar için daha cazip olmuştur.

Yaklaşan Bitcoin Halving’i fiyatları yükseltebilir!

JPMorgan stratejistleri ayrıca gelecekte Bitcoin’in fiyatını potansiyel olarak etkileyebilecek bir başka faktör olan yarılanma olayını da değerlendirdi. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin yarılanması, yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen, yeni Bitcoin’lerin yaratılma oranını yarı yarıya azaltan, piyasaya giren yeni coin arzının azalmasına yol açan ve potansiyel olarak fiyatını etkileyen programlanmış bir olayı ifade eder. Madencilerin işlemleri işlemek ve blok zincirini güvende tutmak için aldıkları token sayısı da yarıya düşer.

Bitcoin Fiyatı Aniden Yükseldi! Peki Sebebi Ne?

Önümüzdeki Nisan ya da Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen bir sonraki yarılanma olayı, BTC madenciliğinin maliyetini ikiye katlayarak fiyatı yaklaşık 40.000 dolara çıkarabilir. Bu arada, bankanın stratejistleri, dijital varlıklara karşı devam eden düzenleyici tepkiyi gerekçe göstererek kısa vadede Bitcoin’in fiyatı konusunda yükselişe geçmedi. Aktarılan sözler ise şu şekilde:

ABD’nin düzenleyici baskısından kaynaklanan rüzgarlar, kripto ekosistemi için bankacılık ağlarının tedirginliği ve geçen yılki FTX çöküşünün yankıları muhtemelen herhangi bir potansiyel yükselişi kısıtlayacaktır.

BTC fiyat analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde yüzde 1 değer kazandı ve anlık olarak 26,463.40 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 512 milyar dolar seviyelerinde bulunan lider kripto, son 1 haftalık süreç içerisinde yüzde 1.5 değer kaybı yaşadı. Öte yandan, 2022’deki fiyat çöküşünün ardından önemli bir toparlanmaya işaret eden yılbaşından bugüne kadarki kazançları %60 ile güçlü kalmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku