Hong Kong İzni Verdi: OKX, 16 Kripto Parayı Listeledi!

OKX: Hong Kong’da Bu Kripto Paralarla İşlem Yapılabilecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının önde gelen borsalarından OKX, Hong Kong’da bireysel yatırımcıların işlem yapabileceği 16 kripto para ve token’ları açıkladı. Borsanın yaptığı duyuruda lider kripto para birimlerinden Bitcoin ve Ethereum’un haricinde USDT ve USDC gibi stablecoin’lerde yer alıyor! İşte detaylar…

OKX, Hong Kong bireysel yatırımcıları için 16 kripto parayı açıkladı!

Kripto para piyasası geçtiğimiz gün Hong Kong’dan gelen kripto paralara izin nedeniyle çalkalanıyor. Birçok ülkenin kripto para birimlerine yönelik yaptırımlarının ardından birçok yatırımcıyı sevindiren haberle beraber borsalardan da hamle gecikmedi. Pazartesi günü Hong Kong’lu düzenleyiciler tarafından aktarılan bilgiler ile beraber bireysel yatırımcılar artık Hong Kong’da kripto para işlemleri yapabilecekler. Dev kripto para borsası OKX, Hong Kong’daki müşterilerine bu bölgede işlem yapabilecekleri kripto paraları açıkladı. Resmi açıklama ile beraber bireysel dijital varlık yatırımcıları, artık bu 16 kripto para birimi ile işlem yapabilecekler:

 • Bitcoin (BTC),
 • Ethereum (ETH),
 • Cardano (ADA),
 • Polygon (MATIC),
 • Solana (SOL)
 • Polkadot (DOT),
 • UniSwap (UNI)
 • Chainlink (LINK),
 • Sandbox (SAND),
 • Litecoin (LTC),
 • Avalanche (AVAX),
 • Axies (AXS)
 • Cosmos (ATOM),
 • XLM
 • USDT
 • USDC

Kripto Paralar İçin Bu Hafta O 7 Gelişmeye Dikkat!

Bu dijital varlıkların mevcudiyeti, Hong Kong’daki bireysel yatırımcılar için çok çeşitli yatırım seçenekleri sunacak. Bununla beraber dev borsanın listelediği iki stablecoin projesi de birçok yatırımcının dikkatini çekti.

Bir diğer yandan Hong Kong’daki geleneksel borsalar için belirlenen yüksek standartlara bağlı kalan OKX uygulaması, güvenliğe, gelişmiş ticaret teknolojisine ve sağlam risk kontrollerine öncelik verir. Bu, kullanıcıların varlıklarının ve işlemlerinin iyi korunduğunu bilerek güvenle dijital varlık işlemleri yapabilmelerini sağlıyor. Bu yılın başlarında OKX, 1 Haziran 2023’ten itibaren geçerli olacak olan VASP’ler için yaklaşan düzenleyici rejime hazırlık amacıyla bir Hong Kong kuruluşu kurdu. düzenleme gereksinimleri. OKX, lisanslı VASP’ler için gerekli olan katı düzenleyici standartları yerine getirme taahhüdünü göstererek Hong Kong yetkilileriyle aktif olarak işbirliği yapıyor.

Dev borsa OKX, Rezerv Kanıtına son derece önem veriyor!

OKX’in şeffaflığının dikkate değer bir yönü, Rezerv Kanıtı aracılığıyla dijital varlıklarını aylık olarak yayınlamasıdır. OKX, zk-STARK zero-knowledge teknolojisini uygulayarak, kullanıcıların borsa ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulamasını ve varlıklarının OKX rezervleri tarafından desteklendiğini doğrulamasını sağlar. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Nisan ayındaki en son Rezerv Kanıtı raporu, Bitcoin, Ethereum ve USDT’de 10,4 milyar dolarlık varlıkları sergiledi.

Şok Açıklama: Kripto Paraların Yaygınlaşması için Büyük Çöküş Gerekli!

OKX Küresel Ticari Baş Sorumlusu Lennix Lai, şirketin Hong Kong’daki herkese güvenli ve kullanıcı dostu bir kripto işlemi deneyimi sağlamaya olan bağlılığını vurguladı. Lai, “OKX olarak, Hong Kong hükümetinin en son gereksinimlerine uygun olarak, kullanıcılara en güvenli ve sezgisel kripto işlem deneyimini sunmaya kararlıyız.” sözlerinde bulunarak OKX’in Hong Kong düzenleyicileriyle işbirliği yapma ve şehrin gelişen bir dijital varlık merkezi olma arzusuna katkıda bulunma konusundaki kararlılığını da dile getirdi.

Anlık olarak OKX uygulaması aracılığıyla, Hong Kong kullanıcıları BTC, ETH ve diğerleri dahil olmak üzere 16 büyük kripto parayı kolayca satın alabilir, satabilir ve dönüştürebilir. Token’lar, eşler arası (P2P) işlemler yoluyla veya ApplePay, Visa ve Mastercard gibi üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla Hong Kong doları kullanılarak elde edilebilir. Bununla beraber OKX, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından sağlanan kılavuzla uyumlu olarak, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve çeşitlendirmek için önümüzdeki aylarda ek özellikler sunmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

OKX: Hong Kong’da Bu Kripto Paralarla İşlem Yapılabilecek!