Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! BTC'lerini Taşıyorlar!
Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! BTC'lerini Taşıyorlar!

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! BTC’lerini Taşıyorlar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 24 saat içerisinde balina izleme platformu WhaleAlert tarafından paylaşılan veriler birçok yatırımcının dikkatini çekti! Bu Bitcoin balinası Cuma gününden bu yana 10 binden fazla BTC’yi hareket ettirdi! İşte detaylar…

Bu Bitcoin balinası hareket etti! 250 milyon dolarlık BTC taşıdı!

Geçtiğimiz Cuma günü, popüler kripto para balinası izleme platformu WhaleAlert, bilinmeyen cüzdanlara giren ve çıkan çok sayıda fon akışını yakaladı. Geçtiğimiz gün WhaleAlert’in paylaştığı bilgilere göre bu Bitcoin balinası, değeri 250 milyon doları aşan 10 binden fazla BTC Token’ı bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Bu transfer birçok yatırımcının dikkatini çekti. İşlemler, 5.000 BTC’nin iki kez hareketini ve parça parça diğer dört milyon dolarlık işlemi içeriyordu.

Devasa çıkışın nedeni, kripto topluluğu tarafından bilinmiyor ve bu da farklı şeyler hakkında spekülasyon yapmasına neden oluyor. Son zamanlarda, önde gelen bir kripto piyasası veri sağlayıcısı olan Santiment, büyük miktarlarda Bitcoin tutan bazı kripto cüzdanlarının davranışını bildirdi.

Köpekbalıkları ve balinalar tarafından tutulan büyük Bitcoin adreslerinin sayısının, lider kripto Bitcoin fiyatı 23.000 ila 25.000 dolar aralığında kaldığı için nispeten sabit kaldığını söyledi. Piyasa takipçisi, yine de uzmanların daha küçük Bitcoin adreslerini yakından takip ettiğini, çünkü 1.000 ila 10.000 BTC aralığındaki bir artışın piyasada potansiyel bir kırılmaya işaret edebileceğini belirtti. Ayrıca Santiment’in verileri, son üç ayda 10 ila 100 BTC adresinin ve 100 ila 1.000 BTC adresinin istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

Öte yandan lider kripto para birimi BTC fiyatı hakkında da yorum yapan Santiment’e göre, Bitcoin yatırımcıları son piyasa düzeltmesine rağmen yükselişini sürdürüyor.

Kripto para piyasası ve BTC fiyat seviyeleri

Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere son bir haftalık süreç içerisinde kripto para piyasası düşüş içerisinde bulunuyor. Değeri 1.11 Trilyon dolar seviyelerine düşen kripto para piyasası, yakın zamanda yaşadığı düşüşler nedeniyle bir çok yatırımcıyı kripto para piyasasından çekilirken gördü.

Bitcoin İçin '9 Bin Dolar Geliyor' Diyen Efsane: Buna Bakın!

 

Hatırlayacağınız üzere kripto para piyasası 2022’de büyük bir çöküşle karşı karşıya kaldı ve birçok kripto para birimi çöküş yaşadı. Bununla beraber kötü bir 2022 yılının ardından 2023’e hızli bir giriş yaşayan BTC, son bir haftalık süreçte lider kripto para birimi yüzde 6,2 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak BTC, 23.133,19 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 446 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

7 Günlük Bitcoin (BTC) grafiği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti! BTC’lerini Taşıyorlar!