Binance CEO’su Biden’ın Düzenleyici Politikasını Övdü!

35

ABD Başkanı Joe Biden, Mart ayında federal kurumlara kullanıcıları koruyan daha iyi düzenlemeler tasarlamak için kripto endüstrisini analiz etmelerini emretti. Biden’in emrinden altı ay sonra, hükümet yetkilileri, şeffaflığı sağlamak ve yasa dışı faaliyetleri önlemek için gereken kripto düzenleyici çerçeve için önerileri kapsayan raporlar yayınladı. Kripto para birimi raporları, birkaç kripto şirketinden kripto ekosisteminin bazı köşelerinde netlikten yoksun olduğu eleştirisiyle karşılaştı. Bu iddiaların aksine, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun , kripto düzenlemesi üzerine ilk hükümet belgelerini övdü.

Kripto düzenlemesi ihtiyaç duyulan tutarlılığı ve neyliği getirecek

İddiaların aksine, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun , kripto düzenlemesi üzerine ilk hükümet belgelerini övdü.CZ Cumartesi günü yaptığı twitter paylaşımında şunları söyledi;

ABD’nin kripto düzenlemesine yönelik tüm hükümet yaklaşımı, bu alanı yöneten mevcut eyalet yasaları ve düzenlemelerine karşı çok ihtiyaç duyulan tutarlılığı ve netliği getirecek. Doğru düzenlemeler, teknolojik yeniliği yönlendirecek ve tüketicinin korunması ve seçimi için doğru korkulukların yerinde olmasını sağlarken kriptonun temel değer özgürlük ve yetkilendirme tekliflerini koruyacaktır.

Binance CEO'su Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman ATH Yapacak?

Biden yönetiminin devlet kurumlarıyla iş birliği yaparak şeffaf bir ekosistem oluşturma çabası göstermesinin ardından ortaya çıkan raporlar. Hazine Bakanlığının potansiyel riskleri ve kripto para biriminin içerdiği diğer sorunları denetlemek için çalışmalarını hızlandırma çağrılarını içerir. Belgeler ayrıca , CBDC’nin programları ve kötü aktörlerin yasadışı yollardan para aktarmasına yönelik eylem planları hakkında kapsamlı araştırma yapılması gereğini de vurguladı.

Binance CEO’su, küresel düzenleyici kurumlarla işbirliği yapıyor

Blockchain sisteminin aylarca araştırılması ve analizinden sonra, düzenleyiciler raporda çeşitli politika önerilerine öncelik verdi. Küresel finans sisteminde ABD liderliğini, tüketici ve yatırımcıyı korumayı, yasadışı finansmanla mücadeleyi, finansal istikrarı, ekonomik rekabeti, finansal içermeyi ve sorumlu inovasyonu kapsar. Hükümetin kriptoda artan mali suçlara odaklanması ve kötü aktörlere karşı önerilen eylem planları özellikle CZ’den övgü aldı, önerilen politikalara atıfta bulunan CEO, yeni düzenlemeyi memnuniyetle karşılama ve bunlara uyma niyetlerini dile getirdi.

binance

Bunun aksine, Blockchain Association ve Crypto Council Innovation dahil olmak üzere birkaç kripto endüstrisi lideri, dikkate alınan yeni kuralları vurgulayan raporları eleştirdi. Örneğin, Birlik raporun “önemli tavsiyelerden” yoksun olduğunu ve Yürütme Kurulu’nun lansmanını yaptı. Müdür, raporun aşırı derecede risklere odaklandığını söyledi. Aynı şekilde, Crypto Council For Innovation CEO’su Sheila Warren, önerilerin olması gerektiği gibi net olmadığını ve “modası geçmiş ve dengesiz” olduğunu söyledi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, şimdiye kadar kripto para borsası Binance, İtalya, Fransa ve İspanya gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde lisans aldı ve İngiltere ve Hollanda’da lisanslama konusunda engellerle karşılaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak bitcoinist
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku