Bu Bitcoin Platformları FTX’ten Daha Kötü Olabilir!

173

Kripto para ticaret firması Genesis’in iflas etmiş kripto firmaları FTX ve Three Arrows Capital’e maruz kalması, anaDijital Para Birimi Grubu (DCG) ve Grayscale’i de sıkıntıya sokuyor. Son yapılan açıklamalara göre, Barry Silbert’in DCG’sinin Genesis’e 1,1 milyar dolardan fazla borcu olduğu ortaya çıktı. Bazı kripto para uzmanları, DCG’nin olası çöküşünün dev Bitcoin borsası FTX’in çöküşünden daha fazla kripto para piyasası dalgalanmasına sebep olabileceğini ve çok daha büyük etkisi olacağını iddia ediyor. İşte ayrıntılar…

Bu kripto para firmalarının çöküşü, dev Bitcoin borsasının iflasından daha büyük ve yıkıcı etkisi olabilir

ArchPublic’in kurucu ortağı Andrew Parish, 21 Kasım’da attığı bir tweet’te, Barry Silbert’in DCG’sinin potansiyel yatırımcılardan gizlenmiş ve daha önce açıklanmayan bir senet aracılığıyla Genesis’e 1,1 milyar dolar borçlu olduğunu iddia etti. Gizli fonların DCG ve Genesis’in yatırımcılardan 1 milyar dolarlık acil durum fonu istemesinin arkasındaki birincil neden olduğuna inanıyor. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Şimdi DCG’nin neden 1 milyar dolarlık bir zam yaptığını ve reddedildiğini biliyoruz. Grayscale varlıklar, anlamlı bir ilgi gören tek varlıklardır. Genesis çökerse, DCG de çöker. (DCG aslında Genesis’e 1.1 milyar dolardan daha fazla borçludur, ancak henüz açıklamaması istenmiştir).

Genesis, bulaşmanın DCG ve Grayscale’e yayılmasını önlemek için bugüne kadar 1 milyar dolarlık bir sermaye enjeksiyonuna ihtiyaç duyuyor. DCG, bir FTX ticaret hesabında kilitli yaklaşık 175 milyon dolar açıkladıktan sonra Genesis’e 140 milyon dolar sağladı. Ancak, bu yeterli değildi ve Genesis’i itfaları, para çekme işlemlerini ve yeni kredi kaynaklarını duraklatmaya zorladı. DCG ayrıca Genesis’i Temmuz ayında 1,2 milyar dolar değerinde Three Arrows Capital maruziyetinden kurtardı. Bazıları, sermaye artırılamamasının DCG ve Grayscale’i, halihazırda yüzde 40’ın üzerinde indirimle işlem gören GBTC ve ETHE tröstlerini feshetmeye zorlayabileceğine inanıyor. Bunun dev Bitcoin borsası FTX çöküşünden daha fazla etkisi olabilir.

Grayscale, rezerv kanıtını açıklamayı reddetti

Bu arada, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Grayscale, güvenlik endişelerini gerekçe göstererek rezerv kanıtını açıklamayı reddetti. Yatırımcılar, FTX krizi ve Genesis’i çevreleyen belirsizliğin ortasında rezerv ayrıntılarını gizli tutma kararından hayal kırıklığıcna uğradılar. Dahası, Grayscale Bitcoin Trust Fund’ın (GBTC) prim oranı şimdi yüzde -45.2’ye düştü. Kripto piyasası, FTX krizinin ortasında düşmeye devam ediyor ve bulaşıcılığı diğer kripto borsalarına ve şirketlerine yayılıyor. Bitcoin ve Ethereum fiyatları son 24 saatte yüzde 4 ve yüzde 8’in üzerinde düştü.

bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku