Aralık'ta Satın Alınacak Altcoinler Belli Oldu!

Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen hafta FTX düşüşünün kripto piyasaları üzerindeki etkisinin ardından, ABD Federal Rezervi bu hafta Çarşamba (23 Kasım 2022) bir sonraki tutanaklarını yayınlayacak. Bu yayınlanacak tutanağın ardından Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri bu hafta başka bir darbeye hazırlanıyor olabilir. Yaklaşan Federal Rezerv tutanaklarının finansal piyasalara büyük bir darbe indirmesi bekleniyor.

Bitcoin düşüşünün piyasaya etkileri

Geleneksel finans piyasasındaki herhangi bir hareket, kripto para piyasasında yankılanacaktır. CoinMarketCap’e göre, küresel kripto piyasası değeri son 24 saatte yüzde 4,03 düştü. Bunun ardından kripto para piyasası önümüzdeki dakikalar nedeniyle şimdiden olumsuz bir sonuç bekliyor gibi görünüyor. Bu, haberin yazıldığı sırada toplamı yaklaşık 802.03 milyar dolara çıkarıyor.

Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!

Aralık ayı FED toplantısı için geri sayım sürüyor. Altında yaşanan hareketliliğin ardından FED’in son toplantıda nasıl bir karar vereceği küresel piyasalarda merak konusu oldu. Önceki toplantısında ekonomistlerin beklentileri dahilinde faizi 75 baz puan yukarı çeken FED Böylelikle politika faizi, 2007 yılı Aralık ayından bu güne en yüksek seviyeye çıkardı. Yılın son toplantısı 13-14 Aralık’ta gerçekleşecek. Haberin yazıldığı sıra itibariyle kripto pazar lideri de son 24 saatte yüzde 3,15 düştü. Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da aynı dönemde yüzde 7,25 düştü. Sonuç olarak, haber sırasında Bitcoin (BTC) 16.166,01 dolardan ve Ethereum (ETH) 1.130,68 dolardan işlem görüyor.

Diğer altcoin durumları

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, piyasa değerine göre ilk on altcoinin geri kalanı da düşüşte. Binance Coin (BNB) yüzde 4,19, Ripple (XRP) yüzde 8,79 ve Cardano’nun (ADA) fiyatı yüzde 6,69 düştü. Bu arada, Dogecoin (DOGE) ve Polygon (MATIC) son 24 saatte yüzde 10,02 ve yüzde 7,08 düşüşte. ABD ekonomisine dair son açıklanan veriler ışığında Fed yetkilileri faiz artırım hızında düşüş beklentilerini öne çıkardı.
Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard, faiz artırım hızının yakın zamanda azaltılmasının doğru olacağını ifade etti.

BTC/USDT için 4 saatlik grafik, yatırımcıların sabit fiyat hareketi göz önüne alındığında yaklaşan Federal Rezerv tutanaklarını beklediklerini gösteriyor. Son 24 saat içinde 9 EMA 20 EMA’nın altına geçtiği için grafik biraz düşüş gösteriyor. Bu hafif düşüş, düşük risk iştahına sahip yatırımcıların kendilerini olumsuz bir sonuçtan korumak için BTC’deki pozisyonlarından çıkmalarının bir sonucu olabilir. Brainard “Faiz artırımlarında daha yavaş bir hıza yönelmenin doğru olduğunu düşünüyorum fakat hala yapmamız gereken işler var” dedi. Fed’in attığı adımların etkilerini görmekte olduklarını anlatan Brainard, Fed’in uyguladığı sıkılaştırmanın kümülatif etkisinin görülmesinin zaman alacağını ve faizin kontrollü adımlarla artırılması taraftarı olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Olay Bitcoin, SHIB, DOGE ve Altcoinleri Vurabilir!