CNBC Analisti Jim Cramer: Bu Altcoin Kripto Para Piyasasının Lokomotifi!

41

CNBC’nin tanınmış analistlerinden ve sevilen program sunucusu Jim Cramer, lider altcoin Ethereum (ETH)’un 12 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.356 dolar’dan yüzde 52 oranında düşmesine rağmen, ETH’nin geleceğinden iyimser olduğunu belirtti.

Lider altcoin emin adımlarla yoluna devam edecek!

Yakın tarihli bir tweet’te, “Mad Money” adlı programın sunucusu, ETH pozisyonuna bağlı kaldığını, ancak şu anda itibaren artırma konusunda isteksiz olduğunu söylüyor. TheStreet ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Cramer, Ethereum’un başarılı bir şekilde fiyat hareketine devam edeceğini ve ETH’nin kripto para piyasasının lokomotifi olduğunu söyledi.

Lider altcoin, kısa süre önce “The B Word” konferansında kripto para birimi portföyünün bir parçası olduğunu açıklayan Tesla CEO’su Elon Musk’tan destek aldı. CNBC’nin ünlü finans editörü ve TV sunucusu Jim Cramer, Bitcoin konusunda iyimserliğini sürdürüyor, ancak Çin hükümetinin BTC üzerindeki baskısını güçlendirebileceğinden korktuğu için Bitcoin’lerini satıp, Ethereum (ETH) almıştı.  Cramer, Ethereum’un daha işlevsel olduğunu iddia ederek, ETH’nin NFT’ler gibi daha fazla ürün satın almak için kullanılabileceğini iddia etmişti.

Ünlü isim neden Bitcoin’lerini sattı?

CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda Cramer, mevcut düşüşüne rağmen Bitcoin’e çok para geldiğini söyledi. Ancak, bu gelişmeye rağmen, lider altcoin Ethereum satın alarak BTC konusundaki karamsarlığını ima ediyor. Cramer’in  Ether’i tercih etmesinin nedenlerinden biri, Çin hükümetinden ve Bitcoin madenciliği konusundaki sert duruşundan korkması. Ünlü sunucu bu konu hakkında şunları söyledi:

Çin hükümetinden korkuyorum. Madencileri ve sistemi sıkıştırmayı durdursalardı, muhtemelen girerdim ama sanırım Çin hükümeti artık Bitcoin’i istemiyor. Bu yüzden Ethereum almaya karar verdim. Şu anda yatırımcılar Ethereum’a saldırıyor. Sadece en büyük altcoin Ethereum’un Çin’in pençelerinden kurtulabileceğini hissediyorum.

Cramer’a göre, Çin Halk Cumhuriyeti  ile Amerika Birleşik Devletleri hükümeti arasındaki kötü ilişki, Çin’i BTC madenciliği konusundaki duruşunu güçlendirmeye ve büyük bir kısmı Amerikalı olan madencilerin güç kaynağını kesmeye sevk etti. Cramer şunları ekledi:

Çin hükümetin baskı modunda olduğunu hissediyorum ve gerçekten Bitcoin fiyatının merkezi olan milyarderleri istemiyorlar  yani Amerikan milyarderleri. Alternatif bir para biriminin başarılı olmasını istemiyorlar. Bu yüzden, Çin hükümetlerinin bakış açısını tamamen anlıyorum ve bu yüzden yatırım hatası istemiyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku