İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!
İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!

İşte ‘Fırlama Potansiyeli’ Yüksek Olan 6 Altcoin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para uzmanları, piyasalarda yaşanan son boğa koşusuyla beraber yükseliş potansiyeli yüksek olan altcoin projelerine atıfta bulundular! İşte detaylar…

Popüler altcoin projesi Solana (SOL), FTX çöküşünün ardından yükseliyor!

Popüler kripto para birimi Solana, geçtiğimiz aylarda yaşanan FTX çöküşü ile beraber hızla düşüş yaşadı ve birçok kripto para uzmanına göre yaşadığı düşüş onun sonu gibi görünüyordu. Popüler altcoin Solana, geçtiğimiz birkaç gün içerisinde yaşadığı keskin yükselişle beraber potansiyelini geri kazanmış olabilir. Trendin tersine dönüşüyle beraber kripto para analistleri, SOL için yükseliş potansiyeli vaat ettiğini açıkladı. Önümüzdeki birkaç hafta içinde fiyat daha da yükselebilir ve tokenin FTX çökmesinden önceki değerine geri dönebilir. Şu anda, Solana muhtemelen büyük ölçüde düşük değerde ve keskin bir şekilde yükselebilir.

Öte yandan teknik analize bakıldığında ise Solana’nın son birkaç gün içerisindeki fiyat hareketi, olası bir rahatlama rallisi olasılığını artırıyor. Beklenen hareketin ölü bir kedi sıçraması mı yoksa sürekli bir iyileşmenin başlangıcı mı olduğunu tahmin etmek için henüz çok erken. Ancak, kurulum kısa vadeli yatırımcıların ilgisini çekebilir.

SOL/USDT çifti, 29 Aralık’ın en düşük seviyesi olan 8 dolardan keskin bir şekilde yükseldi. Boğaların hareketli ortalamaları desteğe çevirmeye çalıştığını görülüyor. Fiyat, 15 dolarlık genel direncin üzerine çıkarsa, parite 19 dolara doğru hızlanabilir. Bu seviye yine bir bariyer görevi görebilir ancak aşılırsa ralli yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 23,40 dolara kadar uzayabilir. Öte yandan boğaların düşüşü satın alması, fiyat hareketinin yükselişini uzatmak istedikleri anlamına geliyor.

SOL 4 saatlik grafiği

4 saatlik grafik, fiyatın 20-EMA’ya geri çekildiğini ancak boğaların bu düşüşü satın aldığını gösteriyor. Bu, duyarlılıkta rallilerde satıştan düşüşlerde alıma geçiş olduğunun bir işareti. Boğalar, fiyatı 14,24 ile 15 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkararak yukarı hareketi uzatmaya çalışacak. Öte yandan, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, SOL 50-SMA’ya düşebilir. Bu seviye bir destek gibi davranabilir. Ancak ayılar fiyatı bunun altına çekerse düşüş 11 dolara kadar uzayabilir.

“Monero yükseliş yaşayabilir!”

Monero, 5 Ocak’ta düşen takoz formasyonundan çıktı ve alıcılar, fiyatı üç gün boyunca kırılma seviyesinin üzerinde tutmayı başardılar. Bu potansiyel bir trend değişikliğini gösterir.

Hareketli ortalamalar yükseldi ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların üstünlüğe sahip olduğunun sinyalini veriyor. 162 dolarda ve ardından tekrar 167 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu iki seviyenin de aşılması muhtemel. XMR/USDT çifti daha sonra 174 dolarlık genel dirence ulaşabilir. Boğalar bu seviyeyi aşarsa, parite 200 dolara yükselebilir. Eğer fiyat tam tersine düşerse, takozdan kopuşun bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürecektir. Aşağı yönlü momentum, 138 doların altında bir kırılma ile toparlanabilir.

İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!
XMR 4 saatlik grafiği

Dört saatlik grafik, ayıların 160 dolar civarında kısa vadeli bir çift tepe modeli oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Satıcılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerek 50-SMA’ya olası bir düşüşün kapılarını açtı. Boğalar, hareketli ortalamaları şiddetle koruyabilir çünkü bunun altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, daha düşük seviyelerin alıcıları cezbettiği anlamına gelir. Parite daha sonra bir kez daha 160 dolarlık genel dirence yükselebilir. Bu direnç ölçeklenirse, yukarı hareket devam edebilir.

“Geçtiğimiz haftaların fenomeni Lido DAO listede!”

Lido DAO (LDO) 1 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinden çıktı ve keskin bir yükseliş hareketi yaptı. Bu, düşüş trendinin sona ermiş olabileceğini gösteriyor.

İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!

Hareketli ortalamalar, alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu ancak RSI’daki aşırı alım seviyelerinin kısa vadeli bir düzeltme veya konsolidasyona işaret ettiğini gösteren bir yükseliş geçişini tamamladı. Alıcılar mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, LDO/USDT paritesi 1,85 dolardaki genel dirence ulaşabilir. Bu seviye yine güçlü bir bariyer görevi görebilir ancak boğalar bunu aşarsa parite 2,30 dolara ulaşabilir. İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın (1,21 dolar) altında bir kırılma olacak. Böyle bir hareket, ayıların rallilerde satış yaptığını düşündürecektir.

İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!
LDO 4 saatlik grafiği

Dört saatlik grafik paritenin yükseliş trendi başlattığını gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrolde kaldığını gösteriyor. 1,71 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu aşılırsa ralli 1,85 dolara ulaşabilir. 20-EMA, geri çekilmeler sırasında güçlü bir destek görevi gördü, dolayısıyla bu, yakın vadede izlenmesi gereken önemli bir seviye olmaya devam ediyor. Bu destek kırılırsa parite 50-SMA’ya kayabilir.

Popüler altcoin AAVE boğaları destek seviyesini bırakmıyor!

Bir diğer proje olan AAVE’de alıcılar, 50 dolar civarındaki psikolojik desteği başarıyla savundu ve çift dip modeli oluşturmaya çalışıyorlar.

İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!

50 Dolardaki güçlü desteğin sıçraması, 50 günlük SMA’ya (58 Dolar) ulaştı. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI pozitif bölgeye sıçrayarak alıcılara avantaj sağladı. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, AAVE/USDT paritesi düşüş trendi çizgisine ve ardından 67 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 84 dolar model hedefi olan bir çift dip tamamlayacaktır. Fiyat düşerse ve 50 dolar hayati desteğin altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

İşte 'Fırlama Potansiyeli' Yüksek Olan 6 Altcoin!
AAVE 4 saatlik grafiği

Boğalar, fiyatı 58 dolar civarındaki acil genel direncin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışıyor. Bunu başarabilirlerse, parite düşüş trendi çizgisine doğru yükselebilir. Bu seviye güçlü bir engel görevi görebilir, ancak düşüş yolunda, boğalar 58 dolar seviyesini desteğe çevirirse, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Olumsuz yönde izlenecek ilk destek 20-EMA’dır. Bu seviye yol verirse, parite 54 dolara kayabilir. Bu, boğaların kısa vadeli momentumu kendi lehlerine tutmak istiyorlarsa savunmaları gereken önemli bir seviye.

Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) için yükseliş beklentisi dikkatleri topladı!

Listenin son iki kripto para projesi ise karşımıza Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) olarak çıkıyor. Uzmanlar bu 2 kripto para projesinin yakın zamanda fırlama potansiyeli olduğunu aktarıyor. Düşük değerli bir token hakkında konuştuğumuzda, Cardano’nun ADA’sından çok uzakta değiliz. Ağdaki iyi gelişmelere rağmen, token’ın fiyatı 2022’de neredeyse sürekli düştü. Genel olarak 2022’de yaşanan düşüşler birçok kripto para birimine zarar verse de ADA, ağdaki gelişmeler nedeniyle şanslı. Yılın ilk günlerinde ADA çift haneli bir yüzde ile yükseldi. Solana’ya benzer şekilde, bu önümüzdeki haftalarda da devam edebilir ve Cardano yakında değerini daha iyi temsil edebilir.

altcoin

Bir diğer yandan 2023 yılının ilk çeyreğinde yükselmesi beklenilen altcoin projesi Litecoin (LTC), yatıırmcıların dikkatini çekiyor. Bu kripto, 2022’nin 4. çeyreği gibi erken bir tarihte küçük bir diriliş gördü. Son aylarda ve yıllarda, yeni projeler daha heyecan verici göründüğü için altcoin çevresinde işler genellikle sessizleşti. Ancak diğer birçok coinin aksine Litecoin, FTX krizinden faydalandı. Uzmanlara göre LTC, 2023’e damgasını vurabilir. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere eski altcoin ve “dijital gümüş” olarak, birçok yatırımcı bu belirsiz zamanlarda Litecoin’i daha fazla takdir etmeyi öğreniyor. Her şeyden önce, son haftalarda Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’ın övgüsü Litecoin’e yardımcı oldu. Önümüzdeki haftalarda hızla yükselebilecek kripto para birimlerinden biri olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte ‘Fırlama Potansiyeli’ Yüksek Olan 6 Altcoin!