Bitcoin Bu Hafta Nereye Gidiyor? Boğa Tuzağı mı Var?
Bitcoin Bu Hafta Nereye Gidiyor? Boğa Tuzağı mı Var?

Bitcoin Bu Hafta Nereye Gidiyor? Boğa Tuzağı mı Var?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, son dönemdeki ekonomik veriler ve merkez bankası konuşmacıları ile ilgili çok şiddetli bir haftadan geçiyor. Bu unsurlar olmasa bile, küresel piyasanın durumu zaten çok kötü halde ve BTC’nin yükseliş yaşaması için bir neden bulunmuyor. Çeşitli haber kaynakları ve gazeteler, bankacılık sektöründe büyük çaplı işten çıkarmalar olduğunu bildiriyor ve teknoloji devleri, dünya çapında bir milyondan fazla insanı işsiz bırakan işten çıkarmaları şimdiden onayladı. Peki, Bitcoin (BTC) bu hafta nasıl performans gösterecek? Uzmanlar açıkladı…

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu hafta nereye gidecek?

Uzmanlara göre Bitcoin fiyatı, şu anda dünyanın en önemli manşetlerini oluşturan tüm faktörlerin toplamı olarak tanımlanıyor. Çin’de Covid vaka sayıları, tüm gelişmiş ekonomilerde işten çıkarmalar, Ukrayna – Rusya arasındaki çözümlenmemiş savaş, enflasyon ve enerji fiyatlarının yüksek olması ve devasa enerji faturaları, BTC fiyatına önemli derecede etki ediyor. Bunlar 2022’ye hakim olan başlıklardan ve temalardan sadece birkaçı. Öte yandan Boğalar, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın 18.000 dolar civarında kırılmasıyla BTC’de long pozisyona cesaret ederken, sanki tüm bu sorunlar sadece bir hafta içinde çözülecekmiş gibi, bu hafta neredeyse bir dönüm noktası gibi göründü.

Yatırım Devi, Bitcoin'de 10 Bin Dolar İçin Tarih Verdi

Bununla birlikte, daha düşük ancak yüksek bir ABD enflasyon rakamından sonra gerçek hala orada olduğu için BTC daha da aşağı kayıyor. Bu hafta birçok merkez bankası aynı mesajla geldi ve yeni yılın başlangıcının aniden temiz bir sayfa açıp her şeye yeniden başlayacağımız anlamına gelmediği uyarısında bulundu. Uzmanlara göre bu sorunlar 1 Ocak’ta ortaya çıkacak ve bu anlatıyla birlikte BTC, yatırımcıların kripto para birimlerinden tekrar sırtını dönme riskiyle birlikte 16.020 dolara doğru daha da düşecek. Öte yandan risk, bir sonraki sağlam teknik destek seviyesi olan 12.536 dolara doğru maksimum yüzde 20 düşüşle geliyor ve BTC’yi 14.000 doların altına çekiyor.

BTC gelecek yılın ortasına kadar yeni yatırımcıların girişini görebilir!

Bir diğer yandan bu seviyelerin olumlu tarafı ise durgunluğun kaçınılmaz görünmesi, bu da emtia talebinin azalmaya başlaması ve düşen talep altında petrol, bakır ve gazın düşüş görmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu da, uzmanlara göre enerji faturasının daha da düştüğünü görecek ve harcanabilir bütçeyi açacak olan haneler için iyi bir haber. Tabii ki, bir kısmı daha sonra tekrar yatırımlara kaydırılabilir, bu da kripto para birimleri için iyi bir haber. Öte yandan BTC’nin gelecek yılın ortasına kadar yeni yatırımcıların girişini görmesi bekleniyor. 2023’ün ilk haftalarındaki bazı ön pozisyonlar, bu motivasyonla Bitcoin fiyatını 20.000 dolara çıkarabilir.

Bitcoin İçin Kurumsal İştah Buharlaştı! Neler Bekleniyor?

Lider kripto para birimi BTC, son bir haftalık süreçte yüzde 3 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak BTC, 16.711 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Bu Hafta Nereye Gidiyor? Boğa Tuzağı mı Var?