İşte Eylül Ayında Kripto Para Sektörüne Yön Verecek 4 Önemli Faktör!

69

Kripto para piyasası, henüz yeni bir sektör olduğu için, politik ve ekonomik olaylardan etkileniyor.
Çin’den gelen baskı ve yasaklar, SEC ve Powell’ın açıklamaları gibi etkenler fiyatlar üzerinde önemli ölçüde etkili olmuştur. Bu hafta yayınladığı bir bir videoda, popüler bir Youtuber ve  analist olan Lark Davis, Eylül 2021’de kripto para piyasasını etkileyebilecek 4 önemli olayı paylaştı.

 FED zirvesi ve altyapı yasa tasarısı

27 Eylül, altyapı yasa tasarıının kaderini belirleyecek. Biden yönetimi, 3,5 trilyon dolarlık bir bütçe tasarısı ve altyapı planı sözü verdiler. Altyapı yasa tasarısı kripto para sektörüne 28 milyar dolarlık ek bir vergi yükü getiriyor. Sektörün önde gelen isimlerinden büyük eleştiri alan yasa tasarısı vergilendirme konusunda büyük bir genelleme ve belirsizlik içeriyor, Davis ise farklı düşünüyor. Analist, yasa tasarısının haksız vergilendirme uygulamasına rağmen, ABD kripto para endüstrisine netlik sağlayan kapsamlı bir mevzuat içerdiğini idda etti. Ne olursa olsun Davis, bu tasarının kripto endüstrisi üzerinde olumlu etkisi olacağına inanıyor.

21 ve 22 Eylül tarihlerinde, Federal Rezerv’in toplantısı gerçekleşecek. Bu toplantıda en çok merak edilen konu ise ”tapering” uygulması ve faizlerin ne yönde olacağı. Enflasyon konusu ise ön plana çıkan başka bir etken. FED’in izleyeceği ekonomi politikası ve açıklamalar kripto  para piyasasını etkileyebilir. Analiste göre, bu faktörler, kripto pazarında bir düzeltmeye yol açabilir.

Cardano güncellemesi ve NFT çılgınlığı kripto para sektörüne yön verecek

12 Eylül’de Cardano Akıllı Sözleşmesinin lansmanı yapılacak. Davis’e göre, Cardano’da hem kendi fiyat hareketini, hem de genel kripto para piyasasını etkileyecekbirçok önemli projeler var. Akıllı Sözleşme yayınlanır yayınlanmaz, piyasaya sürülecek birçok NFT protokolü, Defi protokolü ortaya çıkacak. Davis’e göre, güncelleme sonrası, Cardano fiyatı yeni ATH’lere ulaşacak.

Kritik Metrik Cardano İçin Düzletmeye İşaret Ediyor: Fiyat Ne Kadar Düşecek?
 

Eylül ayı NFT sektörü için de hareketli geçecek. Bored Ape Yacht Club NFT’leri büyük bir müzayede evi olan Sotheby’s’de açık artırmaya çıkacak. Bunlar için minimum taban fiyat şimdilik 50 ETH. Bu, NFT’lerin, müzayede evi Christie’nin büyük sanat eserleri satışı yapacaklarını duyurmasıyla, Eylül ayında büyük  dalgalar yaratması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku