Basketbolda Bir İlk: Bitci Teknoloji ve FIBA’dan Taraftar Token ve NFT İşbirliği

17

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve Bitci Teknoloji, uluslararası basketbolda Blockchain devrimini başlatıyor. 2021-2023 dönemini kapsayan işbirliği kapsamında geliştirilecek olan taraftar token’ları, önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.

Bitci Teknoloji ile taraftar deneyimi farklı bir boyuta taşınıyor!

Dünyanın önde gelen blockchain şirketlerinden Bitci Technology ve Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), taraftar deneyimini farklı bir boyuta taşıyacak çok özel bir işbirliğini hayata geçiriyor. 2021-2023 dönemini kapsayan anlaşma kapsamında Bitci Teknoloji, FIBA’ya Global Partner olarak katılacak. Küresel ortaklık Bitci’ye hem erkekler hem de kadınlar için FIBA ​​Kıta Kupaları, FIBA ​​Gençler Dünya Kupaları, FIBA ​​Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2022 ve FIBA’nın zirve etkinliği, 2023’teki FIBA ​​Basketbol Dünya Kupası dahil olmak üzere tüm FIBA ​​yarışmalarında önemli ticari haklar sağlayacak.

Bu etkinliklere özel haklar, sahada birinci sınıf marka görünürlüğü ve seçilen FIBA ​​eleme müsabakaları için özel sponsorluk hakları sunmayı da içeriyor. Sosyal medyada en çok takip edilen uluslararası spor federasyonları arasında yer alan basketbol yönetim organı FIBA, basketbolseverlere yeni teknolojiler ve yenilikçi çözümler sunma stratejisi doğrultusunda Bitci Teknoloji ile bir taraftar token projesi de geliştirecek. Token projesinin detayları önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Hayran deneyimi güçleniyor!

Bitci.com’da satılacak token’lar, dünyanın dört bir yanındaki basketbol hayranlarına farklı yarışmalar ve zorluklar için oy kullanma ve anketlere katılma hakkı verecek. Taraftarlar lisanslı ürün satışlarında, token sahiplerine ayrılmış özel alanlara erişim ve avantajlı bilet seçenekleri gibi bazı özel avantajlara sahip olacaklar. İşbirliği kapsamında FIBA ​​ve Bitci Teknoloji de en popüler kripto varlıkları arasında yer alan NFT’ler (non-fungible token) dahil olmak üzere sporseverler için özel dijital koleksiyonlar hazırlayacak. FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis şunları söyledi:

Bitci ile girdiğimiz bu yeni ortaklık bize heyecan veriyor. FIBA, basketbol ailesini genişletmeye ve üyelerimize ve taraftarlarımıza yenilikçi fırsatlar sunmaya kendini adamış bir kurum. Bitci’nin özel FIBA ​​hayran token’ı ve NFT’lerin ortak gelişimi ile blok zinciri aracılığıyla birinci sınıf ürünler sunacağından eminiz. Teknoloji, basketbolda önemli bir itici güç ve Bitci ile çalışmak, ayak izimizi ve taraftarlarla doğrudan etkileşimimizi daha da artıracak.

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan
Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan

Yapılan anlaşma sonrası çarpıcı açıklamalarda bulunan Bitci CEO’su Altan Tan ise şunları belirtti:

Bitci olarak FIBA ile bu çığır açan ortaklığa girmekten onur duyuyoruz. Ortaklıklarımızı bu yıl küresel olarak genişletiyoruz, ancak Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA ​​ile ortaklık kurmak bizim için oyunun kurallarını değiştiriyor. Blockchain endüstrisinde güvenli hizmetler sunan Bitci’nin spor dünyasına bağlılığını kanıtlıyor. Taraftarlar için güçlü ve sürdürülebilir bir değere sahip olacak benzersiz bir FIBA fan token’ı yaratmak için ​​ titizlikle çalışacağız. Gelecek günler, FIBA’nın blockchain endüstrisinde doğru ortağı seçtiğini kanıtlayacak.

FIBA hakkında

Basketbol dünyasının yönetim organı FIBA (fiba.basketball) dünya çapında 212 Ulusal Basketbol Federasyonu tarafından oluşturulan bağımsız bir birliktir. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından basketbolda tek yetkili otorite olarak kabul edilmektedir. FIBA hakkında daha fazla bilgi için fiba.basketball adresini ziyaret ediniz veya facebook.com/fiba, twitter.com/fiba, instagram.com/fiba ve youtube.com/fiba adreslerinden FIBA’yı takip ediniz.

Bitci Teknoloji ile tanışın

Çağdaş Holding bünyesinde blockchain teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesi amacıyla Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana sektördeki öncü faaliyetlerini sürdürmektedir. İlk etapta kendi maden tesisi ve maden havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, ardından dünyanın en gelişmiş kripto para borsalarından biri olan Bitci.com’u başlattı. 2020 yılında Türkiye’nin ilk takas ve ödeme sistemi entegre blok zinciri Bitcichain’i geliştirdi.

Türkiye’nin İlk Yerli Coin'i Bitcicoin 2 Yeni Borsada Listeleniyor!
 

Türkiye’de ve yurt dışında birçok spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştirmek üzere yola çıkan Bitci Teknoloji, bu kapsamda Türkiye’de ilk anlaşmaları Karşıyaka Spor Kulübü, Türkiye Milli Basketbol Takımı, Eskişehirspor, Ankaragücü, Denizlispor ve NR1; Avrupa’da ise Glasgow Rangers, Real Betis, McLaren Racing, İspanya Milli Futbol Takımı, Wolverhampton Wanderers, Brezilya Milli Takımı, Uruguay Milli Takımı ve MotoGP ile yaptı. Bitci Teknoloji inşaat, enerji ve turizm gibi sektörler için blockchain çözümleri üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Bitci Teknoloji’nin sistem altyapısı tamamen kendi mühendis ve tasarımcıları tarafından hayata geçirilmiştir. Şirketin merkezi Bodrum’dadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitci.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku