Ünlü İngiliz Analist ve Yönetici Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Güncelledi

680

Teknik analiz şirketi Northstar & Badcharts’ın kurucu ortağı Kevin Wadsworth, mevcut kripto para birimi boğa piyasasının yıl sonundan önce sona ereceğini ve Bitcoin (BTC)’in yaklaşık 100 bin dolarlık bir fiyata ulaşacağını belirtti. Üst düzey yönetici ayrıca, birincil dijital varlığın USD değerinin 2025’te 1 milyon doları aşabileceğini düşünüyor.

Boğa piyasası hala zirveye ulaşmadı

Kitco News ile yapılan bir röportaj sırasında Wadsworth, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimi endüstrisi hakkında iyimser bir tahmin paylaştı. Şirketinin grafik incelemelerine dayanarak, dijital varlık piyasasının mevcut boğa koşusunun önümüzdeki birkaç ay içinde zirveye ulaşacağını tahmin etti. Bitcoin’den bahseden Wadsworth, fiyatın Eylül, Ekim ve muhtemelen Kasım aylarında 100.000 dolara yükseldiğini görmeyi bekliyor. Ethereum gibi önde gelen altcoin’ler hakkında ise şu yorumda bulunuyor:

Bitcoin ile hedefim 100.000 dolara yakın bir yerde. Bunun üzerindeki herhangi bir şey büyük bir bonus. 100 bin dolara ulaşırsak, Ethereum ve diğer altcoin’lerin üçe ve dörde katlanmasını bekliyorum.

Bitcoin’in fiyatının yakında 100.000 dolarlık dönüm noktasına ulaşacağını tahmin eden kişilerin listesi artmaya devam ediyor. Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı Jordan Belfort Tom Lee, Blockstream CEO’su Adam Back gibi önde gelen isimleri içeriyor. En büyük Bitcoin manipülasyoncularından biri olan Peter Schiff’in bile birincil sanal varlığın böyle bir fiyat seviyesine çıkabileceğine inandığını belirtmekte fayda var. Ekonomist, konuyla ilgili olumsuz tutumunu korumasına rağmen, 2011 yılında BTC’yi ilk duyduğunda satın almamasının büyük bir hata olduğunu itiraf etti.

Yöneticiye göre Bitcoin fiyatı 2025 yılında bir milyon dolara ulaşacak

Şirketin analizine dayanarak Kevin Wadsworth, birincil kripto para birimi için daha da iyimser bir gelecek çiziyor. Ona göre Bitcoin’in dolar karşısındaki değeri dört yıl içinde bir milyon dolara fırlayabilir. Wadsworth ayrıca, bu tür fiyat olaylarını tahmin ederken Northstar & Badcharts’ın analizinin %90-95 başarı oranına sahip olduğuna dair güvenceyi şu sözlerle veriyor:

Muhtemelen 2025 civarında 1 milyon dolarda olacağız.

Kısa vadeli fiyatla ilgili olaraksa Wadsworth, kendisini ihtiyatlı bir şekilde yükseliş eğiliminde olarak nitelendiriyor. Onun için Bitcoin’in 51.000 doların üzerine çıkması çok önemli. Bitcoin bunu başaramazsa, USD değeri bir kez daha ralliye başlamadan önce güneye 25.000 dolar seviyesine düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku